Pierwsze loty w sezonie. Znamy kadrę polskich skoczków na zawody w Bad-Mitterndorf

Zimowe
Pierwsze loty w sezonie. Znamy kadrę polskich skoczków na zawody w Bad-Mitterndorf
fot. PAP
Znamy kadrę polskich skoczków na zawody w Bad-Mitterndorf.

Karuzela Pucharu Świata wraca na Stary Kontynent. W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować po raz pierwszy w tym sezonie na skoczni przeznaczonej do lotów narciarskich. Polski Związek Narciarski przekazał kadrę, jaką do Austrii zabierze ze sobą Thomas Thurnbichler.

Kulm to obiekt, na którym w tym sezonie skoczkowie rozpoczną rywalizację o Małą Kryształową Kulę. To prestiżowe wyróżnienie otrzyma zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach. W ubiegłym roku trofeum odebrał Słoweniec Ziga Jelar. Co ciekawe, do tej pory żaden z biało-czerwonych nie może pochwalić się takim osiągnięciem.


Najbliżej tego dokonania był Kamil Stoch, który w sezonie 2017/2018 zajął drugie miejsce. Z kolei dwukrotnie na najniższym stopniu podium znalazł się Żyła (2018/2019 i 2019/2020).

 

ZOBACZ TAKŻE: Ryoyu Kobayashi goni legendarnego skoczka


W obecnym sezonie jednym z pretendentów do zwycięstwa będzie Dawid Kubacki, który znalazł się w składzie na zawody PŚ w Bad Mitterndorf (HS235). Obok lidera klasyfikacji generalnej do Austrii polecą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

 


W Styrii organizatorzy zaplanowali dwa konkursy indywidualne, które odbędą się w dniach 28-29 stycznia.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie