Siatkarz zerwał kontrakt z klubem! Groził mu zakaz gry w reprezentacji

Siatkówka
Siatkarz zerwał kontrakt z klubem! Groził mu zakaz gry w reprezentacji
fot. CEV
Tymofii Poluian w meczu Polska - Ukraina (3:0) w ME 2019.

Ukraińska Federacja Piłki Siatkowej (FVU) zakazała przyjmującemu Tymofjiemu Połujanowi gry w klubie Hekimoglu BVI Bursa rywalizującym w tureckiej ekstraklasie, ponieważ w zespole gra rosyjski środkowy Aleksiej Nałobin.

Połujan podpisał kontrakt z turecką drużyną 14 stycznia i był zgłoszony do składu na mecz 16 stycznia z Galatasaray Stambuł. Jak poinformował klub w mediach społecznościowych, po tym spotkaniu FVU poprosiła ukraińskiego przyjmującego o opuszczenie zespołu, ponieważ występuje w nim Rosjanin. Federacja podkreśliła, że nie pozwala Ukraińcom grać w klubach, w których są rosyjscy zawodnicy, a niezastosowanie się do tego skutkuje brakiem powołania do reprezentacji Ukrainy i utratą licencji.

 

Zobacz także: Ależ wsparcie! Potentat przekaże gigantyczną sumę dla Ukrainy

 

FVU zaproponowała jednak drużynie z Bursy, by rozwiązała kontrakt z Nałobinem i zatrzymała w ten sposób Połujana, a w zamian związek przyśle do klubu innego ukraińskiego siatkarza. Włodarze Hekimoglu nie zgodzili się na tę propozycję, powołując się na zapisy w kontraktach i podkreślając przy tym, że nie zamierzają angażować się w polityczne spory, bowiem jest to "całkowicie sprzeczne z duchem sportu".

 

"Nie należy zapominać, że jesteśmy przeciwko wszelkim formom wojny i nigdy nie zaakceptujemy, że sportowcy są w nich instrumentami" – napisano w oświadczeniu klubu umieszczonym w mediach społecznościowych.

 

W tej samej informacji dodano, że w trakcie trwania negocjacji między Hekimoglu a ukraińskim związkiem, w nocy z 16 na 17 stycznia Połujan opuścił hotelu, w którym był zakwaterowany.

 

Klub poinformował, że będzie dochodził swoich praw zgodnie z podpisanym z zawodnikiem kontraktem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ (@hekimoglu.globalconnecttravel)

 

Hekimoglu BVI Bursa to beniaminek tureckiej ekstraklasy w tym sezonie. Aktualnie zajmuje w lidze 11. miejsce z czterema zwycięstwami w 16 meczach.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Włochy - Kanada. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie