EBL: Niezwykły rzut na wagę zwycięstwa!

Niezwykły rzut Andrzeja Mazurczaka zapewnił Kingowi Szczecin zwycięstwo nad beniaminkiem Energa Basket Ligi, Rawlplugiem Sokół Łańcut 75:73!

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po trafieniach Delano Spencera i Adama Kempa to goście byli na prowadzeniu. King przejmował inicjatywę - dzięki trafieniu Kacpra Borowskiego był lepszy nawet o cztery punkty. Rawlplug Sokół świetnie zakończył tę część meczu - serią 15:0! Po kolejnych akcjach Coreya Sandersa prowadził 13:24. W drugiej kwarcie King krok po kroku odrabiał straty. W końcu po zagraniu Phila Fayne’a najpierw zbliżył się na punkt, a po chwili wsad Zaca Cuthbertsona dawał mu już przewagę! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a ekipa trenera Marka Łukomskiego potrafiła wracać na prowadzenie. Ostatecznie dzięki trójkom Filipa Struskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:44.

W trzeciej kwarcie po zagraniu Raya Thorntona goście byli lepsi o siedem punktów. Ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego zareagowała swoją serią - 9:0 - i po trójce Bryce’a Browna była już na prowadzeniu. Teraz gospodarzom udawało się utrzymywać różnicę na swoją korzyść, a rywale mieli spore problemy w ataku. M. in. dzięki trójce Kacpra Borowskiego po 30 minutach było 59:55. W kolejnej części meczu drużyna trenera Marka Łukomskiego potrafiła znowu wychodzić na prowadzenie dzięki trafieniom Struskiego i Thorntona. Sytuacja ciągle była jednak bardzo wyrównana. W końcówce Mazurczak oraz Fayne dali dwa punkty przewagi gospodarzom, ale rzutami wolnymi do remisu doprowadził jeszcze Thornton. Ostatnia akcja należała do Andrzeja Mazurczaka - jego ekwilibrystyczny rzut zapewnił Kingowi zwycięstwo 75:73!

Najlepszym graczem gospodarzy był Phil Fayne z 13 punktami, 10 zbiórkami i 4 przechwytami. Corey Sanders zdobył dla gości 17 punktów i 5 asyst.

King Szczecin - Rawlplug Sokół Łańcut 75:73 (13:24, 26:20, 20:11, 16:18)

King Szczecin: Bryce Brown 17, Phil Fayne 13, Andy Mazurczak 12, Kacper Borowski 11, Zac Cuthbertson 10, Filip Matczak 8, Mateusz Kostrzewski 4, Tony Meier 0.

Rawlplug Sokół Łańcut: Corey Sanders 17, Delano Spencer 14, Filip Struski 12, Raynere Thornton 11, Adam Kemp 11, Mateusz Szczypiński 6, James Eads Iii 2, Mateusz Bręk 0, Przemysław Wrona 0, Marcin Nowakowski 0.