Kryzys Ajaksu Amsterdam trwa! Remis z jedną z najsłabszych drużyn Eredivisie

Piłkarze Ajaksu Amsterdam znów rozczarowali swoich fanów. W 18. kolejce Eredivisie "tylko" zremisowali u siebie z FC Volendam 1:1.

W meczu Ajax Amsterdam - FC Volendam faworyt mógł być tylko jeden. Podopieczni Alfreda Schreudera podejmowali bowiem jedną z najsłabszych drużyn Eredivisie.

Mecz wyglądał tak, jak można było się spodziewać. Gospodarze mieli ogromną przewagę pod każdym względem, jednak brakowało postawienia kropki nad "i". Goście myśleli przede wszystkim o obronie.

W 59. minucie na stadionie zapanowała konsternacja. Volendam otworzyło wynik za sprawą środkowego obrońcy Damona Miraniego. Co warto podkreślić, był to pierwszy strzał gości w tym spotkaniu. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą rezerwowego Mohammeda Kudusa. Jak się okazało, faworyci nie byli w stanie pójść za ciosem i sensacja stała się faktem.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam czekają na kolejne ligowe zwycięstwo od... 22 października 2022 roku. Wygrali wówczas z RKC Waalwijk 4:1.

Ajax Amsterdam - FC Volendam 1:1 (0:0)

Bramki: Mohammed Kudus 80 - Damon Mirani 59