Poznaliśmy pierwszą finalistkę Australian Open

Elena Rybakina (z lewej) awansowała do finału Australian Open

Jelena Rybakina awansowała do finału Australian Open, gdzie jej przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka. Rywalką pochodzącej z Kazachstanu zawodniczki w półfinale wielkoszlemowej imprezy była Wiktoria Azarenka. Rybakina wygrała 2:0 (7:6, 6:3).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Zarówno Rybakina, jak i Azarenka dwukrotnie zostały przełamane. Przez to triumfatorkę tej części spotkania musiał wyłonić tie-break. Do końca partii nie było wiadomo, która z zawodniczek sięgnie po zwycięstwo. Ostatecznie chłodniejszą głowę zachowała Rybakina.

Warto zaznaczyć, że w grze pochodzącej z Kazachstanu zawodniczki o wiele lepiej prezentował się serwis. Po pierwszym secie Rybakina miała na swoim koncie sześć asów, natomiast Azarenka zaledwie jeden. Między innymi dzięki temu 23-latka była w stanie sięgnąć po zwycięstwo w pierwszej części rywalizacji.

Kolejny set w tym półfinale również ułożył się po myśli Rybakiny. Trzy razy zdołała wygrać gem serwisowy swojej przeciwniczki. Mimo starań Azarenki okazało się, że wypracowana w ten sposób przewaga wystarczyła, by zwyciężyć w drugiej partii i tym samym zapewnić sobie awans do finału wielkoszlemowej imprezy.

Przypomnijmy, że rywalką plasującej się na 25. miejscu w rankingu WTA zawodniczki będzie Aryna Sabalenka, która pokonała Magdę Linette 2:0 (7:6, 6:2).

Jelena Rybakina - Wiktoria Azarenka 2:0 (7:6, 6:3)