PŚ w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w gigancie równoległym

Oskar Kwiatkowski

Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w kanadyjskim Blue Mountain. Michał Nowaczyk odpadł w kwalifikacjach. Wygrał Austriak Benjamin Karl. Wśród pań Aleksandra Król uplasowała się na 14. pozycji, zwyciężyła Szwajcarka Ladina Jenny.

Kwiatkowski awansował z kwalifikacji z 13. czasem, natomiast odpadł w nich Nowaczyk - 26. miejsce.

W fazie pucharowej 26-letni reprezentant Polski spisywał się bardzo dobrze. Uległ dopiero w półfinale o 0,47 s Koreańczykowi Lee Sang Ho (który później przegrał finał z Karlem). Natomiast w rywalizacji o trzecie miejsce - w tzw. małym finale - pokonał Włocha Marca Hofera o 0,33 s.

W klasyfikacji generalnej snowboardowego Pucharu Świata Kwiatkowski jest siódmy, a Nowaczyk zajmuje 27. miejsce. Natomiast w klasyfikacji slalomu giganta równoległego Kwiatkowski plasuje się na drugiej pozycji, zaś jego kolega z reprezentacji - na 22.

W rywalizacji kobiet startowała Aleksandra Król. Polka w eliminacjach była trzynasta, a następnie odpadła w 1/8 finału, gdzie uległa wiceliderce klasyfikacji generalnej PŚ Austriaczce Danieli Ulbing o 0,20 s. Została sklasyfikowana ostateczne na 14. miejscu.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Król jest siódma, a w zestawieniu uwzględniającym tylko slalom gigant równoległy - czwarta.

W finale czwartkowych zmagań w Blue Mountain Szwajcarka Jenny pokonała Włoszkę Lucię Dalmasso.