Kolarska legenda chce zakończyć karierę po igrzyskach w Paryżu

Inne
Kolarska legenda chce zakończyć karierę po igrzyskach w Paryżu
fot. PAP/EPA
Peter Sagan

Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym Peter Sagan zapowiedział, że po 2023 roku nie będzie już ścigał się w tej dyscyplinie. Słowak zamierza wystartować w rywalizacji na rowerach górskich w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, a po nich zakończyć karierę.

W czwartek Sagan obchodził 33. urodziny i o swoich planach poinformował podczas kolarskiego wyścigu w Argentynie. Jego nadrzędnym celem na najbliższy sezon jest jak najlepszy start w lipcowym Tour de France, w którym siedmiokrotnie triumfował w klasyfikacji punktowej i jest pod tym względem rekordzistą. Później zakończy zmagania na szosie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trofeo Calvia: Zwycięstwo Rui Costy

 

"Będziemy starali się zrealizować ten niesamowity projekt, dostać się na paryską olimpiadę i ścigać się na rowerze górskim. To może być kolejna miła przygoda" - powiedział Słowak w nagraniu wideo zamieszczonym na Twitterze.

 

Sagan rozpoczynał karierę właśnie od rywalizacji w kolarstwie górskim, dopiero później postanowił przenieść się na szosę. Wygrał m.in. 12 etapów Tour de France oraz klasyki Paryż-Roubaix i Dookoła Flandrii. W 2011 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Tytuł mistrza świata wywalczył w latach 2015, 2016 i 2017.

 

Słowak startował już na igrzyskach olimpijskich: w 2012 roku w wyścigu szosowym oraz cztery lata później w kolarstwie górskim. Nie udało mu się zdobyć medalu.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie