MŚ piłkarzy ręcznych: Niemcy pokonały Egipt i zagrają o 5. miejsce

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Niemiec pokonali po dogrywce w Sztokholmie Egipt 35:34 (30:30, 17:14) i w niedzielę zagrają o 5. miejsce ze zwycięzcą meczu Norwegia - Węgry. Mistrzostwa świata zostały zorganizowane w Polsce i w Szwecji.

Zespół Niemiec, prowadzony przez trenera Alfreda Gislasona, pod koniec trzeciego kwadrans prowadził już 28:21, ale przez 10 minut nie zdołał zdobyć gola. Mistrzowie Afryki do remisu 30:30 doprowadzili na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu po rzucie Omara Elwakila. Sekundę przed końcem drugiej połowy Ali Mohamed z 9 metrów trafił w poprzeczkę.

W dogrywce szczęście uśmiechnęło się do Niemców, którzy wywalczyli prawo gry o 5. miejsce. Ich następnym rywalem będzie zwycięzca meczu Norwegia - Węgry.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano niemieckiego bramkarza Andreasa Wolffa, który bronił z 38-procentową skutecznością.