MŚ w saneczkarstwie: 11. miejsce polskiej dwójki w sprincie, dominacja Niemców

Zimowe
MŚ w saneczkarstwie: 11. miejsce polskiej dwójki w sprincie, dominacja Niemców
fot. Polsat Sport
Polscy saneczkarze zajęli w Oberhofie 11. miejsce w sprincie

Saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w niemieckim Oberhofie 11. miejsce w inaugurujących mistrzostwa świata zawodach w sprincie. We wszystkich czterech piątkowych konkurencjach złote medale zdobyli reprezentanci gospodarzy.

Chmielewski i Kowalewski mieli 0,556 s straty do zwycięskiej dwójki Toni Eggert, Sascha Benecken, którzy z kolei o 0,036 s wyprzedzili swoich rodaków Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta. Na trzecim miejscu uplasowali się Austriacy Yannick Mueller i Armin Frauscher - 0,069 s straty.

 

W jedynkach najszybszy był Felix Loch, a do Niemców trafił także brąz - trzecie miejsce zajął Max Langenhan. Reprezentantów gospodarzy przedzielił Austriak Jonas Mueller.

 

Wśród kobiet w dwójkach najszybsze były Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. Niemki wyprzedziły o 0,016 s Austriaczki Selinę Egle i Larę Michaelę Kipp oraz o 0,023 s Włoszki Andreę Voetter i Marion Oberhofer.

 

W jedynkach reprezentantki gospodarzy zajęły całe podium. Złoto wywalczyła Dajana Eitberger, srebro - wolniejsza o zaledwie jedną tysięczną sekundy Julia Taubitz, a brąz - Anna Berreiter.

 

Na sobotę zaplanowano rywalizację jedynek i dwójek kobiecych oraz dwójek męskich, na niedzielę - zmagania jedynek męskich oraz sztafet.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie