Alpejski PŚ: Zwycięski powrót Marco Odermatta

Szwajcar Marco Odermatt zwyciężył w pierwszym z dwóch supergigantów alpejskiego Pucharu Świata.

Szwajcar Marco Odermatt zwyciężył w pierwszym z dwóch supergigantów alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo. Lider klasyfikacji generalnej powrócił do startów po krótkiej przerwie spowodowanej urazem kolana.

W sobotę Odermatt wyprzedził o 0,35 s najgroźniejszego rywala w walce o Kryształową Kulę Norwega Aleksandra Aamodta Kilde. Trzecie miejsce, ze stratą 0,49 s, zajął Włoch Mattia Casse. Polacy nie startowali.

25-letni Szwajcar, który broni trofeum, odniósł siódme pucharowe zwycięstwo w tym sezonie, a osiemnaste w karierze. Jego przewaga nad Kilde wzrosła do 213 punktów.

Zawody w Cortina d'Ampezzo, miejscu najbliższych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, pierwotnie nie były w programie PŚ, zastąpiły odwołane w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zabrakło śniegu.

W niedzielę odbędzie się drugi supergigant.