37:35 w pierwszym secie i... emocje się skończyły. Jastrzębski Węgiel górą w starciu drużyn z czołówki

Jastrzębski Węgiel po zwycięstwie nad Treflem traci punkt do pierwszej w tabeli Asseco Resovii.

Jastrzębski Węgiel wygrał z Treflem Gdańsk 3:0 w meczu 22. kolejki PlusLigi. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem, ale jastrzębianie wywalczyli cenne zwycięstwo. Wykorzystali potknięcie Asseco Resovii i zbliżyli się do lidera na jeden punkt.

Siatkarze Trefla wypracowali sobie przewagę na początku premierowej partii (6:10) i przez pewien czas ją utrzymywali. Gospodarze odrobili straty (16:16), a końcówka przyniosła emocje. Gdańszczanie mieli piłkę setową, gdy skutecznym atakiem popisał się Patryk Niemiec (23:24), ale po chwili rozpoczęła się gra na przewagi. Była to długa i zacięta rywalizacja, w której obie ekipy nie ustrzegły się prostych błędów. Wynik ustalił, dopiero po 41 minutach gry, punktowy blok gospodarzy (37:35).

Początek drugiej odsłony miał wyrównany przebieg (7:7, 11:11). Podobnie jak w pierwszej partii sporo było walki i mniej jakości, tym razem jednak zabrakło większych emocji. Jastrzębianie w pewnym momencie odskoczyli na trzy oczka (16:13) i utrzymywali tę przewagę. Goście mieli zbyt duże problemy w ataku, by w końcówce odrobić straty. Skuteczniejsi byli siatkarze z Jastrzębia-Zdroju, a seta zamknął Trevor Clevenot (25:20).

W trzecim secie, po początkowej przewadze Trefla (6:8), inicjatywę przejęli podopieczni trenera Marcelo Mendeza. Odskoczyli na kilka punktów (18:14) i w końcówce seta utrzymywali przewagę. Asa dołożył Tomasz Fornal (23:19), a jego wyczyn powtórzył kilka chwil później Rafał Szymura, który mocnym ciosem z pola serwisowego zamknął mecz (25:20).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Trefl:

Najwięcej punktów: Trevor Clevenot (15), Stephen Boyer (13), Tomasz Fornal (12) – Jastrzębski Węgiel; Mikołaj Sawicki (15), Bartłomiej Bołądź (10) – Trefl. Sporo błędów w polu serwisowym (13–24). Gospodarze skuteczniejsi w ataku (47%–42%), lepiej punktowali zagrywką (6–1) i blokiem (10–5). MVP: Trevor Clevenot (15/25 = 60% skuteczności w ataku).

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (37:35, 25:20, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M’Baye, Stephen Boyer, Jurij Gladyr, Trevor Clevenot – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Rafał Szymura. Trener: Marcelo Mendez.
Trefl: Jan Franchi Martinez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Jakub Czerwiński, Aliaksei Nasevich, Kamil Droszyński. Trener: Igor Juricić.

Wyniki meczów 22. kolejki PlusLigi:

2023-01-27: Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa 3:1 (26:24, 22:25, 25:15, 25:21)
2023-01-28: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:19)
2023-01-28: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (37:35, 25:20, 25:20)
2023-01-28: GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-29: LUK Lublin – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-29: PGE Skra Bełchatów – Barkom Każany Lwów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-30: Cuprum Lubin – MKS Ślepsk Malow Suwałki (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-30: Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).