PŚ w skokach kobiet: Triumf Althaus w Hinterzarten. Polki poza serią finałową

Kinga Rajda

Niemka Katharina Althaus wygrała w Hinterazarten konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, a trzecie - Kanadyjka Abigail Strate. Paulina Cieślar i Kinga Rajda nie awansowały do serii finałowej.

Althaus odniosła 12. zwycięstwo w karierze, nie licząc zawodów drużynowych. Po skokach na 107 i 102 m uzyskała ogromną przewagę 21,2 pkt nad Klinec. Strate, która w swoim 41. starcie w PŚ po raz pierwszy stanęła na podium, miała o 22,5 pkt mniej od Niemki.

Prowadząca w klasyfikacji generalnej Austriaczka Eva Pinkelnig w sobotę popełniła błąd przy pierwszym skoku i zajęła 13. miejsce. Tym samym zakończyła się jej seria ośmiu zawodów z rzędu z miejscem na podium. Wciąż ma jednak 183 pkt przewagi nad wiceliderką Althaus.

Rajda oddała skok na 79 metrów i została sklasyfikowana na 36. pozycji. Cieślar uzyskała 74,5 i zajęła 39. miejsce.

Bezpośrednio przed sobotnim konkursem odbyły się kwalifikacje, które pierwotnie planowane były na piątek. Zostały przełożone ze względu na usterkę techniczną systemu do zliczania wyników.

W kwalifikacjach Cieślar zajęła 34., a Rajda - 38. miejsce. Zwyciężyła Klinec.