Sensacja! Mourinho chce odejść z Romy. Poszło o kwestie finansowe

Piłka nożna
Sensacja! Mourinho chce odejść z Romy. Poszło o kwestie finansowe
fot. PAP/EPA

Jose Mourinho od lipca 2021 roku pracuje jako trener AS Roma, z którą wygrał Ligę Konferencji Europy. W Serie A nie jest jednak idealnie. Jak podaje "Daily Mail", Portugalczyk chce odejść po sezonie z Romy i wrócić do jednego z byłych klubów.

Brytyjski dziennik "Daily Mail" podaje, że Mourinho jest zmęczony trenowaniem drużyny z Rzymu i zamierza powrócić do londyńskiej Chelsea. Przyczyna jest oczywista. Żona i dzieci Portugalczyka wciąż mieszkają w Londynie, a on sam nigdy nie krył się z tym, że zawsze wolał pracować w Premier League niż gdzie indziej. Zainteresowanie powrotem do Anglii potwierdził także "The Sun".

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda Chelsea straciła pracę

 

Powodem takiej decyzji ma być także frustracja powoduje braku wsparcia finansowego ze strony Romy. Przedstawiciele Chelsea dali do zrozumienia, że klub ​​byłby zainteresowany powrotem Mourinho na Stamford Bridge, ale ​​na ten moment zamierzają stać po stronie Grahama Pottera.

 

 

Portugalczyk wygrał w z Romą Ligę Konferencji Europy w zeszłym sezonie. Obecnie zespół pod jego wodzą zajmuje piąte miejsce w Serie A, ale brakuje mu środków do walki o tytuł. 

 

Brytyjskie media podają, że jeśli Chelsea nie zdecyduje się zrezygnować z Pottera na rzecz Mourinho, to alternatywą w Premier League może być West Ham United. Posada trenera może być wkrótce dostępna, biorąc pod uwagę wyniki Davida Moyesa, którego "Młoty" zajmują dopiero 16. miejsce, punkt nad strefą spadkową.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie