Świetne skoki Polaków w drugiej serii! Złe wiadomości dla Kubackiego

Zimowe
Świetne skoki Polaków w drugiej serii! Złe wiadomości dla Kubackiego
fot. PAP
Dawid Kubacki i Piotr Żyła

Halvor Egner Granerud okazał się najlepszy podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w austriackim Bad Mitterndorf. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na czwartym miejscu. Dawid Kubacki był dziesiąty i stracił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł zajęli odpowiednio siedemnaste i dziewiętnaste miejsce.

Norweg prowadził już po pierwszej serii, w której wylądował na 238. metrze. Granerud wyprzedzał Słoweńca Domena Prevca i Austriaka Stefana Krafta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Król jest nagi. Kim jest człowiek, który ściga Kubackiego?

 

Najlepszy z Polaków na półmetku rywalizacji był Piotr Żyła, który uzyskał 233,5 metra i plasował się na 4. miejscu. Aleksander Zniszczoł, który lotem na odległość 222,5 metra ustanowił nowy rekord życiowy, był 10. Gorzej wypadli tym razem Dawid Kubacki (194,5 metra, 15. miejsce) i Kamil Stoch (186,5 metra, 20. miejsce).

 

W drugiej serii Stoch i Kubacki pofrunęli już dużo dalej (odpowiednio 203 i 230,5 metra) i poprawili swoje pozycje. Trzykrotny mistrz olimpijski zakończył konkurs na 17. miejscu, a Kubacki wskoczył na 10. pozycję. Swoją próbę zepsuł natomiast Aleksander Zniszczoł, który po próbie na odległość zaledwie 165,5 metra spadł na 19. miejsce. Czwarte miejsce udało się obronić Piotrowi Żyle, który uzyskał 226,5 metra.

 

Skoczkowie, którzy po pierwszej serii byli przed "Wiewiórem", również nie zawiedli. Prevc pofrunął na 224. metr, a Kraft uzyskał 234 metry, co pozwoliło mu awansować na 2. miejsce. Tego dnia nie było jednak mocnych na Halvora Egnera Graneruda, który lotem na odległość 231 metrów postawił kropkę nad "i", triumfując w sobotnich lotach. Norweg dzięki temu zwycięstwu odebrał Dawidowi Kubackiemu żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po konkursie w Bad Mitterndorf wyprzedza Polaka o 26 punktów.

 

Ozdobą pierwszego w tym sezonie konkursu lotów narciarskich była próba Timiego Zajca z drugiej serii. Słoweniec wylądował na 243. metrze, co oznacza, że od wyrównania rekordu obiektu dzielił go zaledwie metr.

KN, RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie