Bardzo emocjonujący finał! Novak Djoković wygrał Australian Open

Novak Djoković pokonał Stefanosa Tsitsipasa w finale Australian Open 3:0 (6:3, 7:6, 7:6). Serb podczas wielkoszlemowego turnieju organizowanego w Australii przegrał zaledwie jednego seta.

Djoković już od początku spotkania bardzo dobrze prezentował się na korcie. Tsitsipas miał problem, by wygrać swój pierwszy gem serwisowy. Mimo to Serb na starcie nie przełamał rywala. Ta sztuka udała mu się przy wyniku 2:1. Tym samym były lider rankingu ATP wcześnie wyszedł na prowadzenie w tym spotkaniu.

Grecki tenisista po przegraniu swojego serwisu poczuł, że musi zacząć gonić przeciwnika. Zaczął lepiej serwować, a także podejmował większe ryzyko przy zagraniach podczas gemów serwisowych Serba. Jego starania nie przyniosły jednak zamierzonych efektów. Djoković wygrał pierwszego seta 6:3.

Druga partia tego pojedynku była bardzo wyrównana. Gra toczyła się gem za gem. W pewnym momencie Tsitsipas miał piłkę setową. Grek mógł przełamać rywala i doprowadzić do wyrównania w tym starciu, jednak 35-latek okazał się zbyt mocny. Przez to zwycięzcę drugiego seta musiał wyłonić bardzo emocjonujący tie-break. Chłodniejszą głowę zachował Djoković, który triumfował w drugiej części meczu.

Trzeci set rozpoczął się po myśli Tsitsipasa. Plasujący się na czwartym miejscu w rankingu ATP zawodnik na starcie przełamał rywala. Mimo to Serb już po chwili wyrównał wynik, przełamując powrotnie przeciwnika. Na twarzy greckiego zawodnika malowała się frustracja. Djoković wygrał drugiego w tym spotkaniu tie-breaka, przez co sięgnął po zwycięstwo w ostatniej partii i tym samym wygrał Australian Open.

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznej imprezy w Melbourne Serb przegrał zaledwie jednego seta. Francuz Enzo Couacaud był w stanie wygrać jedną partię przeciwko Djokoviciowi w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju.

Novak Djoković - Stefanos Tsitsipas 3:0 (6:3, 7:6, 7:6)