Kolejny remis! Bez rozstrzygnięcia w pierwszym niedzielnym meczu Ekstraklasy

Piast zremisował z Jagiellonią

Piast Gliwice zremisował u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 w niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Goście przyjechali na Górny Śląsk po pierwszą w tym sezonie wyjazdową wygraną. Z kolei ekipa trenera Aleksandara Vukovica chciała udanie rozpocząć walkę o ucieczkę ze strefy spadkowej. Oba zespoły musiały się zadowolić punktem.

Przed rozpoczęciem gry konieczna była „kosmetyka” górnej części siatki w jednej z bramek. Podjął się tego zadania kierownik drużyny gospodarzy Adam Fudali, podnieść musiał go bramkarz przyjezdnych Zlatan Alomerovic.

W pierwszej połowie więcej okazji do objęcia prowadzenia mieli gliwiczanie. W 36. minucie strzał głową Grzegorza Tomasiewicza z pięciu metrów obronił Alomerovic, a tuż przed przerwą bramkarza „Jagi” uratował słupek po dośrodkowaniu Damian Kądziora z rzutu wolnego i „główce” Kamila Wilczka.

Goście odpowiedzieli potężnym uderzeniem Marca Guala z daleka, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Już przed przerwą trener gości Maciej Stolarczyk musiał dokonać zmiany, z racji urazu Jesusa Imaza.

Tuż po wznowieniu gry zaatakowali białostoczanie. Wychodzącego na czystą pozycję w polu karnym Guala uprzedził golkiper Piasta, a goście bezskutecznie domagali się rzutu karnego. Kwadrans później na widowiskowy strzał zza pola karnego zdecydował się wprowadzony za Imaza na boisko Wojciech Łaski i Frantisek Plach skapitulował.

Cofnięci do defensywy przyjezdni nie cieszyli się zbyt długo, bowiem rywale wyrównali po siedmiu minutach. Centrę Michała Chrapka z lewej strony wykorzystał głową Wilczek.

Gospodarze nacierali dalej, bramkarz Jagiellonii obronił dwa mocne strzały Michaela Ameyawa. W doliczonym czasie Wilczek trafił z bliska w słupek, dobijający Ameyaw spudłował i mecz skończył się remisem.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: Wilczek 68 - Łaski 61