MŚ w skeletonie: Triumf Niemców w rywalizacji mikstów w Sankt Moritz

Sankt Moritz

Niemcy Susanne Kreher i Christopher Grotheer zostali w szwajcarskim Sankt Moritz mistrzami świata w skeletonie w rywalizacji mikstów, uzyskując czas 2.24,91.

Srebrny medal zdobyli Brytyjczycy Laura Deas i Matt Weston, tracąc do zwycięzców 0,13 s, a brązowy ich rodacy Brogan Crowley i Craig Thompson - strata 0,41 s.

Kreher zdobyła już drugi złoty medal w Sankt Moritz, triumfowała także w rywalizacji indywidualnej kobiet. To pierwsze takie sukcesy 24-letniej zawodniczki, która debiutowała w mistrzostwach świata. Wcześniej stanęła tylko na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy w Altenbergu.

To już także drugi medal, tym razem srebrny 25-letniego Westona, który dwa dni wcześniej triumfował wśród mężczyzn. Brytyjczyk wcześniej nie odnosił większych sukcesów, m.in. był przed rokiem 15. w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.