PŚ w bobslejach: Dominacja Niemców. Pokonali dwukrotnych mistrzów olimpijskich

Duet Aleksy Baron i Seweryn Sosna zajęli odległe 22. miejsce

Niemiecki duet, Johannes Lochner i Georg Fleischhauer, zdobył złoty medal mistrzostw świata w bobslejowych dwójkach w szwajcarskim Sankt Moritz. W jedynkach kobiet zwyciężyła ich rodaczka Laura Nolte. Polacy zajęli odległe miejsca.

Lochner i Fleischhauer po raz pierwszy w karierze triumfowali w MŚ i uzyskali łączny czas czterech przejazdów 4.21,84. Wyprzedzili dwukrotnych mistrzów olimpoijskich o 0,49 s swoich rodaków Francesco Friedricha i Alexandra Schuellera, a o 0,50 s Szwajcarów Michaela Vogta i Sandro Michela.

W tej konkurencji jedyna polska załoga, Aleksy Boron i Seweryn Sosna, została sklasyfikowana na 22. miejscu ze stratą 3.21,24 min. Zawody ukończyło 26 ekip.

W jedynkach kobiet także po raz pierwszy w mistrzostwach świata triumfowała Laura Nolte. Niemka po czterech ślizgach uzyskała czas 4.44,85. W końcowej klasyfikacji wyprzedziła o 0,40 s Amerykankę Kaillie Humphries, a swoją rodaczkę Lisę Buckwitz o 0,72 s.

Linda Weiszewski w stawce 19 zawodniczek była 18. Polka straciła do złotej medalistki 9,55 s.