Niespodzianka w pucharze! Piątoligowy Wrexham postawił się ekipie z zaplecza Premier League

Piłkarze Wrexham AFC mogą zaliczyć swój mecz w 1/16 Pucharu Anglii do udanych.

Piątoligowy klub zarządzany przez dwójkę aktorów Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya Wrexham AFC postawił trudne warunki Sheffield United. Ekipa gości rozgrywa swoje mecze w EFL Championship - drugiej najlepszej klasie rozgrywkowej Anglii. Żadna z drużyn nie zdołała awansować do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Konieczny będzie rewanż.

Pierwszą bramkę spotkania w meczu 1/16 Pucharu Anglii już w 2. minucie, po dośrodkowaniu Thomasa Doyle'a z rzutu rożnego, zdobył Oliver McBurnie. Po przerwie do odrabiania strat zabrał się Wrexham.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gola wyrównującego strzelił James Jones. Walijski zespół poszedł za ciosem i w 61. minucie prowadzili już 2:1. Po rzucie rożnym jeden z obrońców Sheffield źle wybił "futbolówkę", co szybko wykorzystał Thomas O'Connor.

Już cztery minuty później Oliver Norwood ponownie doprowadził do remisu w tym meczu, a od 71. minuty ekipa z Sheffield grała już w "dziesiątkę" po niesportowym zachowaniu Daniela Jebbisona. W osiemdziesiątej szóstej minucie gola strzelił Paul Mullin.

Wrexham było o krok od sensacyjnego wyeliminowania drużyny z zaplecza Premier League, jednak marzenia Walijczyków przekreślił

John Egan. W piątej minucie doliczonego czasu gry irlandzki obrońca pokonał bramkarza po kolejnym dośrodkowaniu Thomasa Doyle'a.

Wrexham wypuściło prowadzenie z rąk, więc w związku z nierozstrzygniętym rezultatem pierwszego spotkania, drużyna z piątej klasy rozgrywkowej będzie musiała pojechać 31 stycznia do Sheffield na mecz rewanżowy, który wyłoni kolejnego uczestnika kolejnej fazy Pucharu Anglii.

Wrexham AFC - Sheffield United FC 3:3 (0:1)
Bramki: Jones 50, O'Connor 61, Mullin 86 - McBurnie 2, Norwood 65, Egan 90+5