Piękny gest Graneruda! Oddał nagrodę rywalowi

Halvor Egner Granerud znów udowodnił, że jest w niezwykle wysokiej formie.

Halvor Egner Granerud znów udowodnił, że jest w niezwykle wysokiej formie. Norweg wygrał niedzielny konkurs lotów w Bad Mitterndorf i oddalił się od Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Równie dużo, co o jego klasie sportowej, mówi się także o pięknym zachowaniu skoczka po zakończeniu zawodów.

Granerud prezentuje świetną dyspozycję od Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał wówczas niemiecko-austriacki cykl, a wysoką formę przeniósł także na kolejne starty.

W miniony weekend udowodnił, że równie dobrze, jak na skoczniach normalnych i dużych, radzi sobie także na obiektach mamucich. W niedzielnym konkursie w Bad Mitterndorf poleciał na 234,5 i 235 metrów i bezdyskusyjnie wygrał. Umocnił się dzięki temu na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w której ma już 112 punktów przewagi nad drugim Dawidem Kubackim.

Oprócz pucharu i nagrody pieniężnej, Granerud odebrał także od organizatorów piernikowe serduszko. To specjalny podarunek dla zwycięzcy konkursu w Bad Mitterndorf. Norweg postanowił jednak oddać słodycz rywalowi. Piernik trafił do Jewgienija Marusiaka, który zajął 26. miejsce. Ukrainiec poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych, dziękując przy tym triumfatorowi.

W ten sposób lider Pucharu Świata docenił osiągnięcie Ukraińca. Marusiak sprawił dużą niespodziankę, po pierwsze kwalifikując się do konkursu, a po drugie awansując do drugiej serii. Przy okazji ustanowił nowy rekord życiowy, skacząc na odległość 210 metrów.

26. miejsce Marusiaka to najlepszy występ ukraińskiego skoczka od 13 lat. 22-latek pobił także rekord swojego kraju w długości lotu i zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze.