PlusLiga: 415 dni bez zwycięstwa we własnej hali! Projekt nie pozostawił złudzeń Czarnym

Siatkówka
PlusLiga: 415 dni bez zwycięstwa we własnej hali! Projekt nie pozostawił złudzeń Czarnym
fot. PAP
Artur Szalpuk zakończył mecz ze skutecznością 75% w ataku.

Fatalna passa Cerrad Enea Czarnych Radom trwa. Podopieczni Pawła Woickiego przegrali po raz siedemnasty z rzędu. Tym razem lepsi 3:0 (25:18, 25:18, 25:18) okazali się siatkarze Projektu Warszawa w starciu 22. kolejki PlusLigi.

Projekt był zdecydowanym faworytem tego meczu i od początku wywiązywał się z tej roli. Szybko uzyskał prowadzenie (5:2) i nie oddał go do samego końca. Nie do zatrzymania był Artur Szalpuk, który już po pierwszej, wygranej przez warszawian 25:18 partii, miał w dorobku aż siedem punktów i stuprocentową skuteczność w ataku (6/6).

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Niespodzianka w Lubinie. Cuprum ze zwycięstwem w pożegnalnym meczu Pająka

 

Po zmianie stron wyrównana walka trwała tylko do stanu 5:5. Później punktową serię zanotowali warszawianie i mogli spokojnie prowadzić dalej grę na własnych warunkach. Taka sytuacja utrzymała się do końca i goście pewnie wygrali ponownie 25:18.

 

W trzeciej partii trener Piotr Graban zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie. Wprowadził na boisko Jakuba Kowalczyka w miejsce Jurija Semeniuka i Igora Grobelnego za Artura Szalpuka. W żaden sposób nie obniżyło to poziomu gry warszawskiej ekipy. Od początku Projekt utrzymywał się na prowadzeniu i nawet na moment nie dał radomianom nadziei na zwycięstwo. W całym meczu znakomicie prezentował się Linus Weber, jednak najlepszym graczem meczu wybrany został rozgrywający Jan Firlej.

 

 

Cerrad Enea Czarni Radom - Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

 

Cerrad Enea Czarni Radom: Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Wiktor Nowak, Paweł Rusin, Damian Schulz, Timo Tammemaa - Mateusz Masłowski (libero) - Mauricio Borges, Matthew West

 

Projekt Warszawa: Jan Firlej, Piotr Nowakowski, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Kevin Tillie, Linus Weber - Damian Wojtaszek (libero) - Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk. 

 

MVP: Jan Firlej 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie