18-latek chce przejść do historii! Celuje w trzy pasy UFC

Sporty walki
18-latek chce przejść do historii! Celuje w trzy pasy UFC
fot. PAP

Zaledwie 18-letni Raul Rosas Jr. chce zostać pierwszym w historii zawodnikiem UFC, który zdobędzie pasy w trzech różnych kategoriach wagowych. Amerykanin celuje również w pobicie rekordu Jona Jonesa.

W zeszłym roku organizacja UFC zakontraktowała zaledwie 17-letniego wtedy Raula Rosasa Jr. (7-0, 1 KO, 5 SUB) Amerykanin we wrześniu wygrał z Mando Gutierrezem w Dana White's Contender Series, a 10 grudnia poddał w 1. rundzie Jaya Perrina na gali UFC 282.

 

Z racji na bardzo młody wiek o zawodniku z Kalifornii zrobiło się bardzo głośno. Kolejna walka 18-latka zaplanowana jest na 8 kwietnia, a rywalem będzie Christian Rodriguez.

 

Rosas był gościem gali FuryFC 73, podczas której walczył jego brat Kevin. Zawodnik UFC udzielił wywiadu w klatce, zdradził jakie ma plany w największej organizacji MMA na świecie.

 

- Wierzcie w siebie, nieważne kto w was wątpi! Gdy mówię, że będę mistrzem, że będę najmłodszym mistrzem UFC w historii, to sporo osób myśli, że jestem szalony. Ja wierzę w siebie! Zostanę mistrzem w mniej niż rok. Dopiero zaczynam. Nie będę celebrował dopóki nie zdobędę trzech pasów mistrzowskich: w koguciej, piórkowej i lekkiej. Do roboty! - wykrzyczał Rosas.

 

Jeszcze żaden zawodnik w historii UFC nie był mistrzem w trzech różnych dywizjach. Dodatkowo Rosas chciałby zostać najmłodszym mistrzem i w tym przypadku może to nie być aż tak abstrakcyjna wizja. Najmłodszym mistrzem w historii był Jon Jones (23 lata). Rosas w październiku skończył 18 lat.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie