Drastyczny ruch PGE Skry! Zarząd klubu zareagował po serii porażek

Siatkówka

Decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA z dniem 31 stycznia 2023 roku Joel Banks przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu PGE Skry. Drużyna z Bełchatowa poniosła w ostatnim czasie pięć ligowych porażek z rzędu i zajmuje dopiero jedenaste miejsce w tabeli.

Banks został trenerem drużyny z Bełchatowa w lipcu 2022 roku. Wcześniej pracował jako asystent i trener zespołów z Holandii: Martinus Amstelveen oraz Volley Doetinchem, z którym zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju. W latach 2007–12 był asystentem trenera w siatkarskiej kadrze Wielkiej Brytanii, jako szkoleniowiec Noliko Maaseik wywalczył dwa mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo Belgii. Od 2019 roku jest także selekcjonerem reprezentacji Finlandii.

Zobacz także: Klęska PGE Skry Bełchatów! Dawna potęga bezradna w starciu z beniaminkiem

 

Decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA z dniem 31 stycznia 2023 r. Banks zakończył pracę na stanowisku pierwszego trenera zespołu PGE Skry. Powodem jest brak realizacji postawionych celów.

 

 

Siatkarze PGE Skry Bełchatów ponieśli ostatnio pięć ligowych porażek z rzędu (2:3 z PSG Stalą Nysa, 1:3 z Treflem Gdańsk, 0:3 z Asseco Resovią, 2:3 z Projektem Warszawa oraz 0:3 z Barkom-Każany Lwów). Po 22. kolejce spotkań bełchatowianie zajmują 11. miejsce w tabeli (29 punktów, mecze 8–14). Ich szanse na awans do play-off są coraz mniejsze, a w niedzielę czeka ich arcyważny mecz ze Ślepskiem.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie