Inter pokonał Atalantę i awansował do półfinału Pucharu Włoch

Zdobywca jedynej bramki meczu - Matteo Darmian.

W pierwszym ćwierćfinale Pucharu Włoch Inter gościł na Stadio Giuseppe Meazza Atalantę. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak ostatecznie tylko gospodarze zdołali zdobyć bramkę. Mediolańczycy zagrają w półfinale ze zwycięzcą meczu Lazio z Juventusem.

W poprzedniej rundzie ekipa z Bergamo rozbiła Spezię 5:2. Z kolei mediolańczycy po wielkich męczarniach wywalczyli awans dopiero w dogrywce spotkania z Parmą (2:1).

W starciu ćwierćfinałowym obie drużyny miały swoje okazje na objęcie prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie meczu. Najlepszą dla Interu wypracował Hakan Calhanoglu. Turek postanowił przetestować czujność Juana Musso strzałem z dystansu. Silne uderzenie trafiło jednak z lewy słupek argentyńskiego golkipera.

W ostatniej minucie pierwszej części gry swoją szansę miała także Atalanta. Joakim Maehle "złamał" akcję do środka, po czym dograł wyśmienitą piłkę prosto na głowę Duvana Zapaty. Ekwadorczyk zmarnował dogodną okazję i oddał strzał ponad bramkę Andre Onany.

W 54. minucie genialną okazję po złym wybiciu Onany zmarnował Maehle, któremu odskoczyła piłka, a następnie "powędrowała" w trybuny. Zaledwie trzy minuty później obrona Atalanty zupełnie zaspała podczas ataku Interu. Lautaro Martinez, skierowany plecami do bramki, podał piłkę do nabiegającego Matteo Darmiana i defensor "Nerazzurrich" pokonał Musso.

Sprytnie rzut wolny w 65. minucie rozegrali piłkarze z Bergamo. Ostatecznie jednak Jeremie Boga, który zaskoczył obrońców, będąc niepilnowanym w polu karnym, oddał strzał obok bramki Interu. Atalanta nie zdołała przekuć swoich okazji na bramki, w konsekwencji czego odpadła z turnieju.

Inter - Atalanta 1:0 (0:0)

Bramka: Matteo Darmian 57