Piękny gest klubu PlusLigi. Kontrakt z kontuzjowanym siatkarzem przedłużony

Siatkówka
Piękny gest klubu PlusLigi. Kontrakt z kontuzjowanym siatkarzem przedłużony
fot. CyfraSport
Joshua Tuaniga i Aleksander Śliwka

Fantastyczne wieści przekazały sympatykom swojego klubu władze plusligowego Indykpolu AZS-u Olsztyn. Joshua Tuaniga, który w jednym ze styczniowych meczów doznał kontuzji stawu łokciowego, zagra w olsztyńskim zespole również w przyszłym sezonie.

Tuaniga ostatni raz wystąpił w barwach Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie 20 stycznia. Rozgrywający niefortunnie upadł w meczu z BBTS Bielsko-Biała i doznał uszkodzenia więzadeł stawu łokciowego. Konieczna była operacja, która wykluczyła go z gry do końca sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Polsce z niego zrezygnowali! Doświadczony trener znalazł nową pracę

 

Tuaniga, choć na razie udał się na rehabilitację do USA, pozostanie jednak nadal siatkarzem Indykpolu. Do składu olsztyńskiego zespołu powróci w nowym sezonie. Kontuzja nie zmieniła planów olsztynian co do amerykańskiego rozgrywającego.

 

– Od kilku tygodni prowadziliśmy rozmowy z Joshuą, na temat przedłużenia umowy na kolejny sezon. Pechowa kontuzja zawodnika podczas meczu w Bielsku-Białej nie zmieniła naszej koncepcji. Joshua Tuaniga będzie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn także w kolejnym sezonie. W tej chwili przebywa on pod okiem znakomitych fachowców w centralnym ośrodku przygotowań olimpijskich reprezentacji USA w Los Angeles. Zdaniem lekarzy będzie gotowy do treningu za cztery miesiące – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

 

Zachwycony możliwością kontynuowania gry w Olsztynie jest oczywiście sam Tuaniga: - Czułem wiele radości z gry w tym sezonie. Nasz zespół ma wielki potencjał – zarówno teraz, jak i w kolejnym sezonie. Na każdym roku czułem również wsparcie wspaniałych kibiców. Jestem podekscytowany, iż w przyszłym sezonie będę mógł także grać w barwach Indykpolu AZS Olsztyn – podkreśla siatkarz.

 

 

Klub z Olsztyna poinformował również, że czyni starania, aby zakontraktować zastępcę Tuanigi na pozycji rozgrywającego. Miałby on występować w Indykpolu do końca obecnego sezonu.

 

– Prowadzimy rozmowy z jednym z klubów PlusLigi na temat wypożyczenia zawodnika do końca sezonu. Myślę, że w ciągu kilku dni sprawa się wyjaśni – mówi Jankowski.

psl, Polsat Sport, indykpolazs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie