Znamy najefektywniejszego piłkarza w Europie. Zaskakujące!

Giovanni Simeone celebruje bramkę z AS Roma

Giovanni Simeone jest najefektywniejszym graczem w Europie. Argentyńczyk, występujący na co dzień w Napoli, potrzebuje w tym sezonie statystycznie najmniej minut na zdobycie bramki. Pod tym względem jest lepszy od Erlinga Haalanda czy Kyliana Mbappe.

Giovanni Simeone strzela gola średnio co 65 minut. Dla porównania Erling Haaland z Manchesteru City potrzebuje średnio 67 minut, aby trafić do siatki, z kolei Mbappe z PSG - 82 minut. Statystyki mogą o tyle zaskakiwać, że w bieżących rozgrywkach Simeone zdobył tylko trzy bramki w Serie A, jedną w Coppa Italia i cztery w Lidze Mistrzów. Na boisku przebywał przez ok. 530 minut, a tylko trzy razy był w pierwszej jedenastce.

Giovanni Simeone to syn Diego Simeone, trenera Atletico Madryt. Od sierpnia 2016 roku występuje w Europie. Jego pierwszym przystankiem na Starym Kontynencie była Genoa. Potem był piłkarzem Fiorentiny, Cagliari, Hellasu Werona. Latem został wypożyczony do Napoli. Na boiskach Serie A rozegrał 226 spotkań, w których strzelił 70 goli i zaliczył 20 asyst. W niedzielę został bohaterem Napoli w rywalizacji z AS Roma. W samej końcówce trafił na 2:1 i dał zwycięstwo drużynie Luciano Spalettiego.

Napoli bardzo pewnie zmierza po pierwsze od 33 lat mistrzostwo Włoch. Po 20. kolejkach jest liderem Serie A z dorobkiem 53 punktów. Ma 13 punktów przewagi nad wiceliderem Interem Mediolan. Kolejne spotkanie ligowe zagra 5 lutego. Jej rywalem będzie Spezia.