Mecz pod kontrolą! Lider PlusLigi zameldował się w półfinale Pucharu Polski

Asseco Resovia uzupełniła grono uczestników turnieju finałowego Tauron Pucharu Polski siatkarzy.

Asseco Resovia pewnie wygrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:0 w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski 2023. Siatkarze z Rzeszowa awansowali do turnieju finałowego. W półfinale zagrają z Jastrzębskim Węglem.

Rzeszowianie już od pierwszych akcji meczu starali się przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Dobrze prezentowali się w polu serwisowym, byli skuteczni w ataku i szybko zbudowali przewagę (4:1, 8:3). Utrzymywali ją w środkowej części seta (17:11), a w końcówce mieli sytuację pod kontrolą. Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego ze środka zakończył tę część meczu (25:19).

W początkowych fragmentach drugiej odsłony siatkarze Ślepska dotrzymywali kroku rywalom (10:9). Asseco Resovia zaczęła budować przewagę po serii dobrych zagrywek Macieja Muzaja (14:9). Dalsza część seta to właściwie gra "do jednej bramki" i dominacja rzeszowian. Gospodarze pewnie wygrali 25:15, a kropkę nad "i" postawił w tym secie Muzaj, popisując się asem serwisowym.

Trener Dominik Kwapisiewicz dokonał zmian w składzie na początku trzeciej partii. Rezerwowi gracze Ślepska próbowali nawiązać walkę. Wynik nie wyglądał dla suwalczan najgorzej (6:4, 12:9), w dużej mierze przez dekoncentrację w szeregach gospodarzy. W pewnym momencie zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (16:14), ale Asseco Resovia szybko opanowała sytuację. Klemen Cebulj wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji goście nie poradzili sobie z zagrywką Jana Kozamernika (25:19).

Skrót meczu Resovia - Ślepsk:

Turniej finałowy z udziałem czterech drużyn zostanie rozegrany w dniach 25–26 lutego w Tauron Arenie Kraków. Asseco Resovia zagra w półfinale z Jastrzębskim Węglem.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Bartłomiej Krulicki, Michał Kędzierski. Trener: Giampaolo Medei.
Ślepsk Malow: Miran Kujundzic, Przemysław Smoliński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Cezary Sapiński, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mariusz Magnuszewski, Arkadiusz Żakieta, Łukasz Rudzewicz, Dominik Depowski, Adrian Buchowski, Paweł Filipowaicz (libero). Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki ćwierćfinałów Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2023:

2023-01-31: ChKS Arka Chełm – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 24:26, 23:25)
2023-01-31: MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 23:25)

2023-02-01: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)
2023-02-01: Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:19, 25:15, 25:19).