Liga Mistrzyń: Czwarte zwycięstwo Chemika! Awans ciągle realny

Grupa Azoty Chemik Police pokonał na wyjeździe Maricę Płowdiw 3:0 w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Tym samym Polki ciągle mogą liczyć na awans do następnej fazy.

Mało kto zakładał niespodziankę w środowe popołudnie. Bułgarki to najsłabszy zespół grupy E, który nie wygrał jeszcze ani jednego seta. Początek spotkania był jednak wyrównany, a siatkarki Chemika dopiero w końcówce zaczęły przeważać, co zakończyło się zwycięstwem pierwszego seta do 20. Znacznie lepiej było w drugiej partii, która zakończyła się wynikiem 25:9 dla polskiego zespołu.

W trzecim secie po pięciu pierwszych akcjach było... 5:0 dla Chemika. Choć później przytrafił się moment, w którym Bułgarki zbliżyły się na dwa oczka, to ostatecznie większych emocji nie stwierdzono. Chemik wygrał 25:20, a spotkanie - 3:0. Tym samym ma na koncie cztery zwycięstwa w pięciu spotkaniach oraz 10 punktów na koncie. Siatkarki z Polic do końca będą liczyły się w walce o awans do fazy pucharowej.

Do fazy pucharowej awansują zwyciężczynie wszystkich pięciu grup i one zagrają od razu w ćwierćfinałach. O awans do tej fazy powalczą w barażach zespoły z drugich miejsc oraz najlepsza spośród tych, które zajęły trzecie lokaty.

Marica Płowdiw - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 9:25, 20:25)

Marica Płowdiw: Lora Sławczewa, Dobrina Hristoskowa, Boriana Angełowa, Iwa Dudowa, Maria Kriwosziska oraz Ivelina Monewa (libero), Mila Paszkulewa (libero), Maria Milicevic, Zlatina Drumewa, Margarita Gunczewa

Grupa Azoty Chemik Police: Fabiola de Souza, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Czyrniańska, Iga Wasilewska oraz Maria Stenzel (libero), Natalia Mędrzyk, Maira Cipriano, Marlena Kowalewska, Katarzyna Połeć, Joanna Sikorska, Monika Jagła (libero), Lenka Oveckova