Liga Mistrzyń: Porażka ŁKS Commercecon po dramatycznej końcówce

Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie ŁKS Commercecon Łódź z Allianz MTV Stuttgart w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna z Niemiec, która zwyciężyła w tie-breaku. Tym samym łodzianki nie zrewanżowały się rywalkom za grudniową porażkę.

Pierwsza odsłona była niezwykle wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, w której skuteczniejsza była ekipa z Niemiec. Set zakończył się wynikiem 32:30 dla gospodyń. W drugiej partii ŁKS zagrał już wyraźnie lepiej. Szczególnie udana w wykonaniu łodzianek była końcówka seta - zdobyły wówczas sześć punktów z rzędu i od stanu 19-18 do 25:18 i doprowadziły do remisu w meczu.

Kiedy wydawało się, że zespół wicelidera Tauron Ligi zaczyna łapać swój rytm, nadeszła trzecia partia. Tym razem na parkiecie dominowały zawodniczki ze Stuttgartu. Podopieczne Alessandro Chiappiniego popełniały wiele niewymuszonych błędów. Przełożyło się to na rezultat seta, którego ŁKS przegrał dziesięcioma punktami.

Rywalizacja w czwartym secie przez pewien czas przypominała tę z pierwszej odsłony zmagań. Tym razem jednak to łodzianki przełamały przeciwniczki. W połowie partii wyszły na kilkupunktową przewagę, którą stopniowo powiększały do końca seta. Ostatecznie wygrały 25:19 i doprowadziły do tie-breaka.

Lepiej piątego seta rozpoczęły siatkarki ze Stuttgartu. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Łodzianki nie potrafiły wykorzystać swoich szans, z kolei rywalki były bardzo skuteczne. Z biegiem seta w grze zawodniczek ze Stuttgartu pojawiło się coraz więcej błędów. ŁKS zbliżył się na jeden punkt doprowadzając do stanu 8:7 dla niemieckiej ekipy. Przez chwilę był nawet remis, ale po wideoweryfikacji drużyna ze Stuttgartu wyszła na prowadzenie 9:7.

Co się odwlecze, to nie uciecze - łodzianki doprowadziły do remisu przy stanie 11:11. To jasno wskazywało, że w końcówce partii czekają nas emocje. Po kilku wymianach punkt za punkt doszło do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się zawodniczki z południa Niemiec, które wygrały 17:15 i całe spotkanie 3:2.

Allianz MTV Stuttgart - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (32:30, 18:25, 25:15, 19:25, 17:15)

Allianz MTV Stuttgart: Britt Bongaerts, Krystal Rivers, Eline Timmerman, Laura Kunzler, Marie Scholzel, Maria Segura - Roosa Koskelo (libero) - Luisa Keller, Simone Lee

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Angelika Gajer, Anastazja Hryszczuk, Julita Piasecka, Kinga Drabek, Aleksandra Gryka