Jak w Lidze Mistrzów! Poznaliśmy pierwszą parę półfinałową PP siatkarzy

ZAKSA zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski siatkarzy 2023.

W trzecim ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Treflem Gdańsk 3:0. Kędzierzynianie zrewanżowali się rywalom za niedawną porażkę 1:3 w PlusLidze. Awansowali do turnieju finałowego PP, a w półfinale zmierzą się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Zanim jednak do tego dojdzie, ZAKSA zagra z zawiercianami w barażu o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Gdańska, którzy wypracowali sobie przewagę (4:8, 8:12). W środkowej części seta inicjatywę przejęła ZAKSA. Po asie serwisowym Aleksandra Śliwki gospodarze odrobili straty i po serii wygranych akcji odskoczyli na trzy oczka (19:16). W końcówce utrzymali przewagę, a ostatni punkt dał im błąd rywali w polu zagrywki (25:21).

Na początku drugiej odsłony siatkarze Trefla próbowali zaskoczyć rywali zagrywką. Asa posłał Bartłomiej Bołądź (2:3), a dwa kolejne Mikołaj Sawicki (5:6). Kędzierzynianie szybko jednak opanowali sytuację. Grali skuteczniej od rywali i w środkowej części seta uzyskali solidną zaliczkę (17:12). Przy stanie 20:15 wydawało się, że wygrają pewnie, ale przeciwnicy jeszcze zerwali się do walki i zmniejszyli różnicę (20:18). ZAKSA obroniła jednak przewagę i wygrała 25:22.

Set numer trzy od początku toczył się pod dyktando ZAKSY. Gospodarze wypracowali sobie wyraźną przewagę (12:5) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Gdańszczanie nie byli już w stanie znaleźć patentu na dobrze dysponowanych rywali. David Smith punktową zagrywką wywalczył piłkę meczową (24:15), goście obronili się w dwóch akcjach, ale w kolejnej pomylili się w ataku (25:17).

Skrót meczu ZAKSA - Trefl:

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2023 zostanie on rozegrany w Tauron Arenie Kraków w dniach 25–26 lutego. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w półfinale z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Zanim jednak do tego dojdzie, obie ekipy rozegrają dwa mecze barażowe o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

ZAKSA: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Adrian Staszewski. Trener: Tuomas Sammelvuo.
Trefl: Jan Franchi Martinez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Janusz Gałązka, Kamil Droszyński, Aliaksei Nasevich, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk. Trener: Igor Juricić.

Wyniki ćwierćfinałów Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2023:

2023-01-31: ChKS Arka Chełm – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 24:26, 23:25)
2023-01-31: MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 23:25)

2023-02-01: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)
2023-02-01: Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).