Ciąg dalszy problemów Daniego Alvesa! Takiego ciosu chyba się nie spodziewał!

Piłka nożna
Ciąg dalszy problemów Daniego Alvesa! Takiego ciosu chyba się nie spodziewał!
fot. PAP
Dani Alves (z lewej)

Dani Alves nadal przebywa w katalońskim areszcie, po tym jak młoda kobieta oskarżyła go o gwałt w nocy z 30 na 31 grudnia minionego roku. Trwają czynności wyjaśniające, ale w międzyczasie Brazylijczyk boryka się z innymi kłopotami.

Alves zaprzecza oskarżeniom, ale zanim policja udowodni czy jest winny, czy nie, postanowiła umieścić go w areszcie. Brazylijskie media donoszą, że jego żona wniosła pozew o rozwód, natomiast jego były klub Pumas UNAM domaga się od zawodnika odszkodowania w wysokości 4,5 mln euro.

 

Według doniesień dziennikarzy, w kontrakcie Alvesa była zawarta klauzula mówiąca o możliwym ukaraniu go za udział w jakimkolwiek czynie niezgodnym z prawem danego kraju, w którym się znajdował.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz świata zakończył karierę reprezentacyjną. "Zdecydowałem, że to dobry moment"

 

Alves jest oskarżony o gwałt i przebywa w więzieniu od 20 stycznia. Pozostanie tam aż do wydania ostatecznego wyroku w sprawie. Taki stan rzeczy jest wynikiem niespójnych wyjaśnień, które w ciągu paru dni Brazylijczyk kilkukrotnie zmieniał.

 

Wcześniej informowaliśmy, że były reprezentant Canarinhos szybko zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu.

 

39-letni Alves to absolutna legenda Barcelony, dla której wystąpił 408 razy w latach 2008-2016 oraz 2021-2022. Wywalczył sześć mistrzostw Hiszpanii, pięć Pucharów Króla, cztery Superpuchary Europy, trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. W swojej karierze bronił również barw m.in. Sevilli, Juventusu i Paris Saint-Germain.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie