Co za seria! Hokeiści Carolina Hurricanes są nie do zatrzymania

Carolina Hurricanes z kolejnym zwycięstwem

Hokeiści Carolina Hurricanes pokonując na wyjeździe Buffalo Sabres 5:1 odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. To obecnie najdłuższa taka seria w tych rozgrywkach.

Goście już w pierwszej tercji zapewnili sobie bezpieczną przewagę, gdyż w 13. minucie było już 3:0 dla nich. Miejscowi szybko zdobyli co prawda gola, ale na więcej nie było ich stać. W ostatniej tercji Hurricanes uzyskali dwa kolejne trafienia, w tym raz posyłając krążek do pustej bramki.

Stefan Noesen zdobył gola i miał asystę, a Fin Jesperi Kotkaniemi dwukrotnie otworzył kolegom drogę do bramki rywali.

- Gramy stabilnie i konsekwentnie. Wszyscy jednakowo pracują na sukcesy, zarówno ci z pierwszej piątki, jak i z głębi składu - ocenił trener Hurricanes Rod Brind’Amour.

Zespół z Raleigh, który wygrał dziewięć z ostatnich 10 spotkań, z dorobkiem 76 punktów jest drugi w lidze i na Wschodzie.

Siedem punktów więcej mają hokeiści Boston Bruins, którzy w środę w potyczce na szczycie Atlantic Division pokonali w Toronto tamtejszych Maple Leafs 5:2.

Gospodarze do połowy trzeciej tercji dotrzymywali kroku liderom i mogli mieć nadzieję na dobry rezultat. Wtedy jednak w ciągu nieco ponad trzech minut Czech Pavel Zacha uzyskał dwa gole i przypieczętował 39. w sezonie wygraną "Niedźwiadków".

Szwedzki bramkarz gości Linus Ullmark obronił 34 strzały.