Multimedalista igrzysk olimpijskich myśli o zakończeniu kariery

Inne
Multimedalista igrzysk olimpijskich myśli o zakończeniu kariery
fot. PAP
Mo Farah myśli o zakończeniu kariery

Multimedalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w biegach na długich Mo Farah przyznał, że nie wybiera się na igrzyska do Paryża w 2024 roku. 39-letni urodzony w Somalii Brytyjczyk zapowiedział, że coraz bliżej mu do podjęcia decyzji o zakończeniu kariery.

Farah może pożegnać się z trasami ulicznymi i bieżniami pod koniec roku - napisały media na Wyspach Brytyjskich.

 

"Nie wybieram się na igrzyska. Myślę, że prawdopodobnie 2023 rok będzie moim ostatnim w karierze" - powiedział słynny zawodnik, cytowany przez brytyjskie portale i gazety.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zrezygnują z halowych ME, bo boją się o bezpieczeństwo? "Nie chcemy oglądać płonących flag"

 

Ma on jednak jasno określony cel na najbliższe miesiące - to przygotowania do udziału w prestiżowym maratonie w Londynie, który jest zaplanowany na 23 kwietnia.

 

W stolicy Wielkiej Brytanii po raz ostatni pobiegł na dystansie 42 km i 195 m w 2019 roku, zaś rok wcześniej osiągnął najlepszy wynik w tym maratonie zajmując trzecia lokatę (2:06.22). Do tej pory wziął udział w pięciu maratonach i za każdym razem osiągnął czas poniżej 2 godzin i 10 minut.

 

Farah jest mistrzem olimpijskim na 5000 i 10 000 m z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Ponadto ma w dorobku po trzy złote medale mistrzostw świata na obu dystansach. Brytyjczyk nie zakwalifikował się do igrzysk w Tokio 2021. Nie wystąpił również w ubiegłorocznych MŚ w amerykańskim Eugene.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie