Tauron Liga: Miłe złego początki wrocławianek

BKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał na własnym parkiecie 3:1 #VolleyWrocław w czternastej kolejce Tauron Ligi siatkarek. Szczególnie dramatyczny przebieg miała czwarta partia, w której przyjezdne wypuściły z rąk ogromną przewagę.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg do stanu 9:9. Wtedy wyższy bieg wrzuciły wrocławianki, zdobywając pięć kolejnych "oczek" przy serwisie Lucie Muhlsteinovej. Przyjezdne utrzymały bezpieczną przewagę do samego końca inauguracyjnej partii, zwyciężając 25:22. Ostatni punkt w secie zdobyła brazylijska przyjmująca Regiane Bidias.

Druga odsłona czwartkowego spotkania to z kolei prawdziwy koncert bielszczanek. Gospodynie zaczęły dużo lepiej prezentować się w polu serwisowym, a do tego dołożyły skuteczną i ofiarną grę w obronie. Warto wspomnieć też o bardzo dobrej dyspozycji Martyny Borowczak. BKS doprowadził do wyrównania w meczu, wygrywając tego seta do 15.

Kolejna partia trzymała w napięciu do samego końca. Wrocławianki na dystansie dogoniły swoje rywalki i oba zespoły wkraczały w decydujący fragment seta z remisem po 20 na tablicy wyników. Kluczowym momentem okazał się błąd Julii Szczurowskiej, która przy stanie 22:21 dla BKS wpadła w siatkę, pozwalając gospodyniom odskoczyć na dwa punkty. Ostatecznie podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zwyciężyły 25:23. Seta zakończył efektowny atak Borowczak.

To co wydarzyło się w czwartym secie, będzie jeszcze długo wspominane przez oba zespoły. Na początku ponownie do głosu doszły przyjezdne, które nie przejęły się zbytnio wcześniejszymi niepowodzeniami. #VolleyWrocław prowadził praktycznie przez całą partię, momentami osiągając nawet 6-7 punktów przewagi. Kolejne akcje kończyła Szczurowska, a swoje w obronie dokładała Magdalena Saad. Nagle wrocławianki po prostu stanęły. Od stanu 22:15 przegrały dziewięć kolejnych piłek. Pierwszego meczbola dla bielszczanek wykorzystała Majka Szczepańska-Pogoda i to BKS dopisał trzy "oczka" do swojego konta.

MVP spotkania została wybrana Martyna Borowczak.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - #VolleyWrocław 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:23)