29:31 w tie-breaku! Niesamowite starcie w debiucie legendarnego siatkarza

Osmany Juantorena w latach 2015–21 występował w reprezentacji Włoch.

Osmany Juantorena rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Ziraat Bankasi Ankara. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Galatasaray po niesamowitym tie-breaku, zakończonym wynikiem 31:29 dla gości. Były reprezentant Włoch pojawił się na parkiecie w trzech setach i wywalczył 11 punktów.

W meczu otwierającym 18. kolejkę rozgrywek AXA Sigorta Efeler Ligi siatkarze dostarczyli kibicom niesamowitych emocji. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, a siatkarze Ziraat Bankasi wygrali go... 31:29!

Mecz był debiutem w barwach Ziraatu dla Osmany Juantoreny. Słynny przyjmujący pojawił się na boisku w trzech setach. Zdobył dla swej nowej drużyny 11 punktów (10/15 = 67% skuteczności w ataku + 1 punkt blokiem, 63% pozytywnego przyjęcia; zagrał na +8).

Juantorena został nowym siatkarzem klubu z Ankary pod koniec stycznia. W obecnym sezonie reprezentował barwy chińskiego klubu Shanghai Bright; występował tam razem z polskim przyjmującym Bartoszem Bednorzem. Ziraat Bankasi to drugi turecki klub w karierze pochodzącego z Kuby zawodnika. W latach 2013–15 reprezentował barwy Halkbanku.

Galatasaray HDI Sigorta – Ziraat Bankasi Ankara 2:3 (23:25, 25:22, 26:24, 17:25, 29:31)