Norwegowie górą w Willingen!

Norwegowie wygrali konkurs drużyn mieszanych w Willingen

Norwegowie wygrali konkurs drużyn mieszanych w Willingen, zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na podium stanęli też Austriacy i Niemcy. Polacy nie startowali. Ze względu na zbyt silny wiatr odwołano drugą serię.

Norwegowie w składzie: Anna Odine Stroem, Halvor Egner Granerud, Silje Opseth i Marius Lindvik zdobyli łącznie 450,6 pkt.

Drugie miejsce z dorobkiem 415,1 pkt wywalczyli Austriacy: Chiara Kreuzer, Stefan Kraft, Eva Pinkelnig i Jan Hoerl. Na trzeciej pozycji uplasowali się Niemcy: Selina Freitag, Andreas Wellinger, Katharina Althaus i Karl Geiger, którzy zdobyli 409,8 pkt.

Kolejne miejsca zajęli Japończycy, Słoweńcy, Amerykanie, Włosi i Rumuni. W konkursie startowało osiem drużyn. Wszystkie z nich zdobyły punkty w Pucharze Narodów.

Biało-czerwoni nie przystąpili do rywalizacji, gdyż do Willingen nie przyjechały Nicole Konderla i Kinga Rajda, zmagające się z problemami zdrowotnymi.

Konkurs przerwano po pierwszej serii, która przedłużała się ze względu na zbyt silny wiatr i trwała około 90 minut.

Najdalszy skok oddał Timi Zajc. Słoweniec uzyskał 161,5 m, ale nie ustał tej próby i odjęto mu aż 25,2 pkt za wiatr pod narty. Rozmiar Muehlenkopfschanze wynosi 147 m, a rekordzistą skoczni jest Klemens Murańka - 153 m.

W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy z dorobkiem 3704 pkt. Drugie miejsce zajmują Norwegowie - 3130, którzy w piątek wyprzedzili Polaków - 2932.

W sobotę i w niedzielę na Muehlenkopfschanze odbędą się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn.