Ogromny sukces! Polka zdobyła medal na mistrzostwach świata

Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal

Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata do lat 23 w narciarstwie klasycznym. Polka zajęła drugie miejsce w biegu na dziesięć kilometrów stylem dowolnym.

Marcisz była bardzo blisko zdobycia złotego "krążka". Do mistrzostwa świata zabrakło polskiej zawodniczce sekundy. Mimo to po zwycięstwo sięgnęła reprezentująca Niemcy Helen Hoffmann. Marcisz przekroczyła linię mety z czasem 26:13. Na najniższym miejscu podium uplasowała się Norweżka Margrethe Bergane.

To ogromny sukces Polki. Srebrnego medalu na swoich mediach społecznościowych pogratulowała jej między innymi legenda biegów narciarskich Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Warto przypomnieć, że Marcisz na swoim koncie ma już jeden medal młodzieżowych mistrzostw świata. Podczas czempionatu w 2021 roku również brała udział w biegu na dziesięć kilometrów stylem dowolnym. Wtedy zdobyła złoty medal i tym samym tytuł młodzieżowej mistrzyni świata.