Samobój w końcówce meczu! Widzew zremisował z Jagiellonią

Widzew zremisował z Jagiellonią

Widzew Łódź zremisował u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Do swojej bramki w 90. minucie trafił Martin Kreuzriegler.

Mecz trzeciego w tabeli ekstraklasy Widzewa z zajmującą miejsce tuż nad strefą spadkową Jagiellonią zaczął się z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym trwającymi przez większość dnia w Łodzi intensywnymi opadami śniegu. Doprowadzenie murawy do stanu umożliwiającego rozegranie spotkania ucieszyło ponad 17 tys. kibiców łodzian na trybunach, ale zmartwił ich wyjściowy skład ich drużyny. W jedenastce z powodu urazu nie było bowiem hiszpańskiego napastnika Jordiego Sancheza. Z kolei bez swojego lidera Hiszpana Jesusa Imaza wyszli na boisko białostoczanie.

Goście mogli jednak zacząć od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie po zagraniu Marca Guala, w świetnej sytuacji znalazł się Tomas Prikryl, ale strzał Czecha w sytuacji sam na sam zatrzymał bramkarz Widzewa. Kolejne minuty należały już do łodzian. Efektem ich dużej przewagi był m.in. strzał zza pola karnego Mato Milosa, który zablokował Israel Puerto. Bardzo blisko powodzenia był też Łukasz Zjawiński, lecz strzał głową napastnika Widzewa trafił w słupek.

Wcześniej pod drugą bramką dwukrotnie groźnie strzelał z dalszej odległości Gual. Pierwszą próbę obronił Henrich Ravas, a druga była niecelna. Dla fanów Jagiellonii gorszą wiadomością było jednak zejście po pół godzinie gry Hiszpana z boiska z powodu urazu.

Widzew atakował dalej i 38. minucie walczył rzut karny po faulu Zlatana Alomerovica na Bartłomieju Pawłowskim. Zmarnował go jednak Juliusz Letniowski, który trafił w poprzeczkę. Ciekawe zrobiło się jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy. Najpierw zza pola karnego groźnie strzelał Pawłowski, a następie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niewiele obok bramki gospodarzy główkował Maciej Bortniczuk.

Dopiero po zmianie stron kilka podań na połowie rywala udało się wymienić podopiecznym trenera Macieja Stolarczyka, czego efektem był obroniony przez Ravasa strzał Bortniczuka. W tej części gry łodzianie oddali inicjatywę drużynie z Białegostoku, która kilka razy zmusiła defensywę i bramkarza Widzewa do wysiłku. Pod bramką Jagiellonii najgroźniejszy był zaś Pawłowski, który m.in. w 71. minucie próbował pokonać Alomerovica strzałem z dalszej odległości.

Skuteczniejszy okazał się Dominik Kun, który w 78. minucie wykorzystał kontratak Widzewa. Do 90. minuty wydawało się, że zespół trenera Janusza Niedźwiedzia kontroluje przebieg boiskowych wydarzeń, a nawet mógł podwyższyć prowadzenie. Wówczas jednak po dalekim dośrodkowaniu Nene strzelał Bartosz Bida, a piłkę do własnej bramki skierował obrońca Widzewa Martin Kreuzriegler.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: Kun 78 - Kreuzriegler 90 (s)

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Mateusz Żyro (69. Martin Kreuzriegler) - Mato Milos, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski (76. Kristoffer Hansen), Fabio Nunes (76. Andrejs Ciganiks) - Ernest Terpiłowski, Łukasz Zjawiński (69. Dominik Kun), Bartłomiej Pawłowski.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastic - Tomasz Kupisz, Taras Romanczuk, Martin Pospisil (46. Nene), Juan Camara (62. Bartosz Bida) - Tomas Prikryl (86. Paweł Olszewski), Maciej Bortniczuk (86. Jakub Lewicki), Marc Gual (32. Bartłomiej Wdowik).

Żółte kartki: Romanczuk, Puerto, Kupisz