Stefano Lavarini podjął decyzję! Przedłużył kontrakt do 2024 roku

Siatkówka
Stefano Lavarini podjął decyzję! Przedłużył kontrakt do 2024 roku
fot. PAP
Szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet oraz ekipy Igor Gorgonzola Novara Stefano Lavarini.

Szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet oraz ekipy Igor Gorgonzola Novara Stefano Lavarini przedłużył kontrakt z włoskim klubem. Nowa umowa będzie obowiązywała do 2024 roku.

Trener reprezentacji Polski siatkarek jest szkoleniowcem Igor Gorgonzola Novara od trzech sezonów i - jak się okazało - będzie nim również w rozgrywkach 2023/2024. Inne czołowe kluby europejskie usiłowały skusić Lavariniego, jednak ten postanowił kontynuować pracę w ekipie z Piemontu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak dziś wygląda Malwina Smarzek. Kolejna zmiana! (ZDJĘCIA)

 

– Cieszymy się, że Stefano zdecydował się kontynuować pracę z nami, pomimo kilku naprawdę ważnych ofert. Tym samym zachował wiarę w kontrakt podpisany w 2022 roku, a ten dawał mu również możliwość "uwolnienia się" w tym momencie. Zdecydował się na kontynuację naszego projektu tak, jak sobie tego życzyliśmy, bo jesteśmy świadomi, jak pozytywna jest nasza dotychczasowa droga i ile dobrego możemy wspólnie zbudować. Stefano podjął ważną decyzję, wcale nie oczywistą, a która świadczy również o jego przywiązaniu do klubu. Jako komitet techniczny jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Enrico Marchioni, dyrektor generalny Igor Gorgonzola Novara, cytowany przez Volleyball.it.

 

 

Lavarini pracuje z reprezentacją Polski siatkarek od 2022 roku. Podczas ostatnich mistrzostw świata jego zespół przegrał w ćwierćfinale 2:3 z drużyną z Serbii, która później zwyciężyła cały turniej.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie