Austriak najlepszy w Oberstdorfie! Prowadzi w klasyfikacji generalnej

Johannes Lamparter wygrał w Oberstdorfie

Austriak Johannes Lamparter wygrał w Oberstdorfie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugi był Norweg Jens Luraas Oftebro. Trzecie miejsce zajął Franz-Josef Rehrl z Austrii. Polacy nie startowali.

Lamparter prowadził już po skokach narciarskich. Podczas konkursu na Schattenbergschanze (HS137) skoczył 139 m, co przełożyło się na 151,9 pkt. Dzięki temu jako pierwszy wyruszył na trasę biegową i triumfował czasem 23.25,0.

Oftebro po skoku na 132,5 m zajmował siódmą lokatę z notą 136,7, lecz po biegu awansował na drugie miejsce, tracąc do Lampartera 19,4 s.

Rehrl skoczył 135,5 m i miał 148,1 pkt, ale po biegu spadł z drugiej na trzecią pozycję, ze stratą 22,3 sekundy do zwycięzcy.

Tuż za podium uplasował się Niemiec Julian Schmid, a piąty był Estończyk Kristjan Ilves.

Lamparter triumfował szósty raz w sezonie. Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Po sobotnim zwycięstwie ma 895 pkt. Drugie miejsce zajmuje Schmid - 794 pkt, a trzeci jest Oftebro - 764.