PKO BP Ekstraklasa: Raków Częstochowa - Piast Gliwice. Relacja i wynik na żywo

Walczący o mistrzostwo Polski Raków Częstochowa zagra w sobotnie popołudnie z Piastem Gliwice w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Podopieczni Marka Papszuna na inaugurację ligowych zmagań w 2023 roku zremisowali na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. Podział punktów został przyjęty w "Świętym Mieście" z lekkim niedosytem, ale biorąc pod uwagę przebieg tamtego spotkania, RKS nie powinien narzekać. Częstochowianie bowiem już w pierwszej połowie stracili Frana Tudora, który otrzymał czerwoną kartkę, a jeszcze wcześniej stracili gola. Do wyrównania goście doprowadzili dopiero w drugiej połowie.

Wicemistrzowie Polski nadal mogą pochwalić się serią meczów bez porażki, ale w sobotnie popołudnie postarają się odnieść premierowe zwycięstwo w nowym roku, tak aby umocnić się na fotelu lidera. Raków z 42 punktami wyprzedza goniącą go Legię Warszawa o siedem "oczek".

Rywalem ekipy spod Jasnej Góry będzie broniący się przed spadkiem Piast Gliwice, który również wznowił ligowe zmagania od remisu 1:1 - u siebie z Jagiellonią Białystok. Dla drużyny ze Śląska każde spotkanie w 2023 roku będzie tym z gatunku "o życie". Gliwiczanie znajdują się bowiem w strefie spadkowej z trzema punktami straty do bezpiecznej lokaty.

W rundzie jesiennej Raków wygrał w Gliwicach 1:0, zdobywając bramkę w... setnej minucie! Gola na wagę triumfu strzelił Tudor, którego zabraknie tym razem na murawie. W niemal identycznych okolicznościach czerwono-niebiescy wygrali z Piastem ostatnie starcie przy Limanowskiego. Wówczas w 95. minucie do siatki trafił Mateusz Wdowiak.

Relacja i wynik na żywo meczu Raków Częstochowa - Piast Gliwice od godz. 15:00 na Polsatsport.pl.