3:1 z Piacenzą, 31 zwycięstwo i 13 punktów Semeniuka! Trwa imponująca seria siatkarzy Perugii

Perugia odniosła w tym sezonie już 31 zwycięstw we wszystkich rozgrywkach.

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia wygrali z Gas Sales Bluenergy Piacenza 3:1 w spotkaniu 18. kolejki Serie A1. Drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka jest zdecydowanym liderem tabeli z kompletem zwycięstw (18–0); wygrała 31 meczów i pozostaje niepokonana we wszystkich rozgrywkach obecnego sezonu.

Trener Andrea Anastasi postawił w meczu z Piacenzą na duet przyjmujących Oleg Płotnicki – Kamil Semeniuk. Wilfredo Leon tym razem w roli rezerwowego. Semeniuk wywalczył dla swojego zespołu 13 punktów (10/23 = 43% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe).

Siatkarze Piacenzy nieoczekiwanie wygrali pierwszą partię wyjazdowej konfrontacji z liderem. Później jednak do głosu doszli gospodarze, którzy byli górą w trzech kolejnych setach. W ostatniej akcji meczu skutecznym atakiem popisał się Kamil Rychlicki, który w całym meczu zdobył 15 oczek. Punkt więcej do dorobku zwycięskiej ekipy dołożył Płotnicki. W ekipie Gas Sales Bluenergy najlepiej punktował Roberlandy Simon (15).

Perugia wygrała trzydzieste pierwsze spotkanie we wszystkich rozgrywkach obecnego sezonu i wciąż pozostaje niepokonana. Drużyna trenera Anastasiego to zdecydowany lider tabeli Serie A1. Ma na koncie 54 punkty (komplet), bilans meczów 18–0, sety 54–9.

Sir Safety Susa Perugia – Gas Sales Bluenergy Piacenza 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:17)