Co za emocje w hicie Eredivisie! Czerwona kartka i gol w doliczonym czasie gry

Feyenoord zremisował z PSV

Feyenoord zremisował na swoim stadionie z PSV 2:2 w meczu na szczycie Eredivisie. Ekipa z Eindhoven grała w dziesiątkę od 65. minuty, a gola na wagę remisu zdobył Alireza Jahanbakhsh w doliczonym czasie gry.

Feyenoord nie wszedł dobrze w to spotkanie. Gospodarze stracili bramkę już w ósmej minucie, po szybkim kontrataku PSV. Wynik spotkania otworzył Anwar El-Ghazi, który otrzymał podanie od Xaviego Simonsa. Mimo to po tym trafieniu PSV zaczęło mieć problemy. Najpierw boisko z powodu kontuzji musiał opuścić strzelec gola El-Ghazi, którego zastąpił Johan Bakayoko. Później urazu doznał także Philipp Mwene, a jego miejsce na murawie zajął Patrick van Aanholt.

Gospodarze mimo przewagi w posiadaniu piłki nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki przeciwników. Przed końcem pierwszej połowy mieli jednak szansę na wyrównanie wyniku, kiedy dobrym strzałem z dystansu popisał się Quinten Timber. Piłka po tym uderzeniu przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką.

Początek drugiej połowy również przebiegał pod dyktando gospodarzy. Bramkarz PSV Walter Benitez był jednak w świetnej formie. Argentyński golkiper kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki. Sytuacji gości nie pomogła czerwona kartka, którą w 65. minucie obejrzał Armando Obispo. Holenderki obrońca został wysłany do szatni za faul na Santiago Gimenezie.

Mimo to PSV po raz kolejny było w stanie zaskoczyć defensywę przeciwników. Do bramki gospodarzy trafił Thorgan Hazard, dla którego był to debiut w barwach holenderskiego zespołu. Były zawodnik Borussii Dortmund wykorzystał podanie od Luuka de Jonga i powiększył prowadzenie ekipy z Eindhoven.

Jeszcze przed końcem podstawowego czasu gry nadzieję ekipie gospodarzy dał Alireza Jahanbakhsh. Napastnik wykorzystał celne dośrodkowanie w pole karne i strzelił gola kontaktowego w 82. minucie. Jak się okazało, pochodzący z Iranu piłkarz nie powiedział w tym meczu jeszcze ostatniego słowa. W szóstej minucie doliczonego czasu ponownie trafił do bramki przeciwników. Tym razem po jego strzale z daleka piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki PSV. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Tym samym Feyenoord zdobył kolejny punkt w sezonie i nadal plasuje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Zespół z Rotterdamu ma dwa "oczka" przewagi nad ekipą AZ Alkmaar.

Feyenoord - PSV 2:2 (0:1)

Bramki: Jahanbakhsh 82, 90+6 - El-Ghazi 8, Hazard 68

Feyenoord: Timon Wellenreuther - Marcus Pedersen, Lutsharel Geertruida, David Hancko (85. Patrik Walemark), Marcos Lopez (71. Danilo) - Mats Wieffer, Orkun Kokcu - Javairo Dilrosun (71. Oussama Idrissi), Quinten Timber (62. Ezequiel Bullaude), Igor Paixao (62. Alireza Jahanbakhsh)  - Santiago Gimenez

PSV: Walter Benitez - Jordan Teze, Jarrad Branthwaite, Armando Obispo, Philipp Mwene (32. Patrick van Aanholt) - Ibrahim Sangare, Joey Veerman (61. Erick Gutierrez) - Anwar El-Ghazi (17. Johan Bakayoko, 71. Andre Ramalho), Guus Til (62. Thorgan Hazard), Xavi Simons - Luuk de Jong (70. Fabio Silva)

Czerwona karta: Armando Obispo 65