EBL: Emocje we Włocławku! Legia Warszawa lepsza od Anwilu

W jednym z najciekawszych spotkań 19. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa po emocjonującej końcówce pokonała na wyjeździe Anwil Włocławek 97:91.

Victor Sanders przywitał się z Energa Basket Ligą dwiema szybkimi trójkami. Goście reagowali na to akcjami Geoffreya Groselle’a. Po późniejszych akcjach podkoszowych Josipa Sobina to gospodarze mieli jednak sześć punktów przewagi. Z drugiej strony aktywny był też Kyle Vinales, ale trójką reagował też Maciej Bojanowski, a po rzutach wolnych Phila Greene’a po 10 minutach było 27:20. Billy Garrett w drugiej kwarcie starał się zmniejszać straty, a dzięki trójce Łukasza Koszarka Legia wychodziła nawet na prowadzenie! Włocławianie w tej części spotkania mieli problemy ze skutecznością, a rywale prezentowali się świetnie w ataku. Po akcji 2+1 Garretta przewaga gości wzrosła do 13 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:55.

Dzięki trafieniom Sandersa i Lee Moore’a zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza na początku trzeciej kwarty zbliżał się na osiem punktów, ale błyskawicznie trójkami reagowali Travis Leslie i Billy Garrett. Szczególnie skuteczny był ten pierwszy, a ekipa z Warszawy utrzymywała bezpieczne prowadzenie. Po 30 minutach było 59:74. Pojedyncze trafienia Lee Moore’a i Luke’a Petraska nie wystarczały na rozpędzoną drużynę trenera Wojciecha Kamińskiego. Dopiero po późniejszym rzucie z dystansu Phila Greene’a gospodarze zmniejszyli straty do ośmiu punktów. To nie był koniec! Podobne trafienie Malika Williamsa na półtorej minuty przed końcem oznaczało tylko cztery punkty różnicy. Później Greene zbliżał włocławian jeszcze na dwa punkty, ale w kolejnej akcji kontrę dobrze wykorzystał Garrett. W końcówce ważne wolne trafił Vinales i to Legia zwyciężyła ostatecznie 97:91.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 91:97 (27:20, 17:35, 15:19, 32:23)

Anwil Włocławek: Victor Sanders 16, Josip Sobin 14, Phil Greene IV 14, Michał Nowakowski 13, Luke Petrasek 11, Lee Moore 9, Malik Williams 9, Maciej Bojanowski 5, Marcin Woroniecki 0, Dawid Słupiński 0

Legia Warszawa: Billy Garrett 26, Travis Leslie 21, Kyle Vinales 19, Geoffrey Groselle 10, Dariusz Wyka 9, Łukasz Koszarek 7, Janis Berzins 3, Grzegorz Kamiński 2