Napoli ograło w delegacji Spezię. Zadecydowały fatalne błędy Polaków!

W meczu dwudziestej pierwszej kolejki Serie A Napoli pewnie pokonało drużynę Spezii 3:0

W meczu dwudziestej pierwszej kolejki Serie A Napoli pewnie pokonało drużynę Spezii 3:0. Niestety, bardzo duży "wkład" w zwycięstwo gości mieli Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. Gospodarze po dobrych pierwszych 45 minutach, w drugich kompletnie zawiedli.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielu emocji. Dwukrotni mistrzowie kraju mieli optyczną przewagę, ich posiadanie piłki wynosiło do przerwy aż 77%, ale przełożyło się to tylko na jeden celny strzał na bramkę Drągowskiego. Piłkarze Spezii mogli mieć nadzieję, że uda im się sprawić niespodziankę i dowieźć do końca korzystny dla nich remis z liderem.

Druga odsłona meczu zaczęła się dla podopiecznych trenera Gottiego w najgorszy możliwy sposób. Arkadiusz Reca źle obliczył lot dłuższej piłki zagranej w pole karne miejscowych i w fatalny sposób zagrał piłkę ręką. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Chwicza Kwaracchelia, choć Drągowski wyczuł jego intencje.

Niestety, bramkarz reprezentacji Polski bardzo mocno przyczynił się do drugiego gola strzelonego przez ekipę Luciano Spalettiego. W pozornie niegroźnej sytuacji 25-letni golkiper zdecydował się wyjść z bramki, ale uprzedził go Victor Osimhen i głową wpakował piłkę do siatki. Trafienie z 69. minuty bardzo mocno obciąża konto Polaka. Chwilę później napastnik Napoli skompletował dublet, wykorzystując z kolei katastrofalne wyprowadzenie piłki przez defensorów Spezii.

Gospodarze w drugiej połowie zagrali niewyobrażalnie słabo i nie mieli prawa sięgnąć po jakiekolwiek punkty. Piłkarze z Neapolu umocnili się natomiast na pozycji lidera włoskiej Serie A. Piotr Zieliński opuścił boisko w 63 minucie, Drągowski i Reca zagrali w pełnym wymiarze czasowym. Z ławki całe spotkanie obejrzał Bartosz Bereszyński, a Przemysław Wiśniewski zameldował się na murawie w minucie 86.

Spezia Calcio - SSC Napoli 0:0 (0:3)

Bramki: Chwicza Kwaracchelia 47, Victor Osimhen 69,73