NHL: Zespół Atlantic Division najlepszy w Meczu Gwiazd

Mecz Gwiazd NHL

Zespół Atlantic Division pokonał drużynę Central Division 7:5 w finale miniturnieju Meczu Gwiazd ligi NHL, który odbył się w Sunrise na Florydzie. MVP wieczoru został uznany hokeista miejscowego zespołu Florida Panthers Matthew Tkachuk.

Mecze rozgrywano w formule 2x10 minut, po trzech hokeistów na lodzie plus bramkarze. W finale trzy bramki dla Atlantic Division zdobył Dylan Larkin, a Mitch Marner miał trzy asysty. Tkachuk strzelił jedną bramkę i zaliczył asystę, ale na miano MVP zasłużył wcześniej, gdy w wygranym przez jego zespół 10:6 półfinale z Metropolitan Division zdobył trzy gole i dwa razy asystował.

Matthew Tkachuk, który grał razem z występującym na co dzień w Ottawa Senators bratem Bradym, przyznał, że dzięki kibicom czuł się tego wieczoru jak w domu.

- To był zaszczyt występować przed nimi przez cały rok i wspaniale, że inni gracze w lidze mogą zobaczyć, jak cudowne jest to miejsce do gry – powiedział po meczu.

- To była świetna zabawa. Jestem dumny z tego zwycięstwa. Cóż za wspaniała grupa facetów… to był po prostu wspaniały weekend - dodał Larkin.

W półfinałach zespół Atlantic Division pokonał Metropolitan Division 10:6, a Central Division wyeliminował Pacific Division 6:4. Niecodzienny przebieg miało to pierwsze spotkanie, bowiem późniejsi zwycięzcy przegrywali już 4:6, ale w ciągu ostatnich sześciu minut zdobyli sześć bramek. Jedno z trafień dla Metropolitan Division było autorstwa Aleksandra Owieczkina. Rosjanin dzień wcześniej podczas Weekendu Gwiazd pojawił się na lodzie ze swoim 4-letnim synem Siergiejem, czym wzbudzili aplauz publiczności w Sunrise.

Kolejny Weekend Gwiazd NHL odbędzie się w dniach 2-3 lutego 2024 roku w Toronto.