Udane występy polskich zapaśników. Dwa miejsca na podium w Zagrzebiu

Sporty walki
Robert Baran występuje w kategorii do 125 kilogramów

Jowita Wrzesień oraz Robert Baran zajęli w stolicy Chorwacji trzecie miejsca w międzynarodowym turnieju zapaśniczym Zagrzeb Open.

Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) w pojedynku o trzecie miejsce w wadze 57 kg położyła na łopatki przy stanie 3:2 Brazylijkę Giullię Penalber de Oliveirę.

W identyczny sposób walkę rozstrzygnął wolniak Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) startujacy w kategorii 125 kg pokonując Bułgara Georgi Iwanowa. W tej samej kategorii piąte miejsce przypadło Kamilowi Kościółkowi (Stal Rzeszów), którego w walce o najniższy stopień na podium zwyciężył na punkty 8:1 Węgier Daniel Ligeti.

Szansy zajęcia trzeciego miejsca w wadze 97 kg nie wykorzystał Radosław Baran. Zapaśnik Grunwaldu Poznań) przegrał 4:11 z Azerem Magomedhanem Magomedowem i musiał zadowolić się piątą lokatą.

Piąte lokaty zajęły: Patrycja Gil (WLKS Siedlce) w kategorii 57 kg oraz Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) w 68 kg. Gil przegrała z Chinką Qi Zhang 2:4 natomiast Chołuj z Pauline Lecarpentier (Francja) 2:3.

Na siódmym miejscu Zagrzeb Open ukończyli wolniacy: Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) w wadze 92 kg oraz Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) w 97 kg.

Najlepiej z zawodników stylu klasycznego spisał się Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa) zajmując siódme miejsce w wadze 72 kg. Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) był w tej kategorii dziewiąty.