Selekcjoner reprezentacji Polski zwolniony!

Piłka ręczna
Selekcjoner reprezentacji Polski zwolniony!
fot. PAP
Patryk Rombel nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski.

Jak poinformowała oficjalna strona Związku Piłki Ręcznej w Polsce, kontrakt Patryka Rombla, selekcjonera reprezentacji Polski, nie został przedłużony.

Prezes ZPRP Henryk Szczepański i wiceprezes ds. szkolenia Sławomir Szmal spotkali się z trenerem Patrykiem Romblem w poniedziałek 6 lutego. Podczas spotkania podsumowali udział reprezentacji Polski w mistrzostwach świata 2023, omówili wyniki i zrealizowane zadania, podsumowali osiągnięcia i przeanalizowali przegrane.

ZOBACZ TAKŻE: "Wejście do ćwierćfinału było bardzo wygórowanym życzeniem"

 

– Po szczegółowej analizie sytuacji i konsultacjach z Zarządem ZPRP zdecydowałem, że kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. Zarówno ja, jak i Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce, doceniamy pracę, wysiłek i dotychczasowe zaangażowanie trenera w zbudowanie nowej, silnej drużyny. Jednak w sporcie zawsze na koniec najważniejszy jest wynik – a tego zabrakło. Bardzo dziękuję Patrykowi Romblowi za prowadzenie reprezentacji i dotychczasową współpracę – powiedział prezes ZPRP, cytowany przez oficjalną stronę związku.

 

 

– Dziękuję prezesowi ZPRP za zaufanie i możliwość pracy z reprezentacją. Prowadzenie drużyny narodowej było dla mnie ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Wierzę, że jako trener nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości podejmę nowe wyzwania, także te służące rozwojowi polskiej piłki ręcznej. Dziękuję także, wszystkim członkom sztabu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w osiągnięty poziom reprezentacji i za drogę, którą wspólnie przebyliśmy wprowadzając zespół na poziom imprez mistrzowskich. Dziękuję również zawodnikom za ich ambicję, pracę i wsparcie, które otrzymałem w trakcie całego okresu mojej pracy – przyznał Rombel.

 

- To jest wciąż gorący temat. Mamy umówione spotkanie z trenerem na 6 lutego. Będziemy analizować mistrzostwa i decyzje będą podejmowane w późniejszym czasie. Czytając artykuły w mediach, zainteresowanie funkcją selekcjonera reprezentacji Polski jest. Nie ulega wątpliwości, że jest to prestiżowa praca, ale w tym temacie nie chciałbym się wypowiadać. Decyzja należy na pewno do prezesa Związku Piłki Ręcznej - powiedział niedawno Szmal na łamach polsatsport.pl.

 

Rombel pochodzi z Kwidzyna. Był zawodnikiem na pozycji skrzydłowego miejscowego MMTS-u Kwidzyn. Z klubem zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski. W 2015 roku, w wieku 32 lat, został trenerem zespołu. Niewiele ponad rok później dołączył do sztabu reprezentacji Polski prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa, a w sezonie 2016/17 wybrano go najlepszym trenerem PGNiG Superligi. W międzyczasie objął wraz ze Sławomirem Szmalem kadrę B.

 

W lipcu 2017 roku odszedł z Kwidzyna i został trenerem występującego w Lidze Mistrzów ukraińskiego Motoru Zaporoże. Zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar Ukrainy. W październiku 2018 rozstał się z klubem. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski i koordynatora pozostałych kadr narodowych objął 26 lutego 2019 roku.

 

BS, Polsat Sport, ZPRP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie