Przełamanie Vlahovicia, przełamanie Juventusu. "Stara Dama" górą w "polskim" meczu Serie A

Dusan Vlahović został bohaterem meczu z Salernitaną

Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Salernitaną 3:0 we wtorkowym meczu 21. kolejki Serie A. "Stara Dama" przełamała się tym samym po trzech z rzędu ligowych spotkaniach bez zwycięstwa. Bohaterem spotkania został Dusan Vlahović, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

W "polskim" spotkaniu wystąpiło jedynie dwóch reprezentantów Biało-Czerwonych. Od pierwszej minuty między słupkami Juventusu stał Wojciech Szczęsny, zaś w wyjściowej jedenastce gospodarzy wyszedł napastnik Krzysztof Piątek (grał do 71. minuty). Trzeci z Polaków, Arkadiusz Milik z Juventusu, nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu kontuzji uda, której doznał w spotkaniu z Monzą.

"Stara Dama" wyszła na prowadzenie w 25. minucie. Hans Nicolussi Caviglia sfaulował w polu karnym Fabio Mirettiego, a "jedenastkę" pewnym uderzeniem tuż przy prawym słupku zamienił na gola Dusan Vlahović, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie od 15 października ubiegłego roku.

Tuż przed przerwą serbski napastnik do zdobytej bramki dołożył asystę. Vlahović skiksował przy próbie strzału, ale kopnięta przez niego futbolówka trafiła wprost do jego rodaka Filipa Kosticia, który uderzeniem lewą nogą trafił obok golkipera gospodarzy, podwyższając prowadzenie Juventusu.

Chwilę po zmianie stron Vlahović trafił na 0:3. Wbiegający w pole karne Serb otrzymał idealne podanie od Nicolo Fagiolego i pewnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonał bezradnego w tej sytuacji Guillermo Ochoę.

W 86. minucie na 4:0 dla ekipy z Piemontu mógł jeszcze trafić Moise Kean, ale piłka po jego uderzeniu z prawej strony pola karnego odbiła się jedynie od słupka.

Dla turyńczyków było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 1 stycznia i wygranej 1:0 z Udinese. W trzech ostatnich starciach w Serie A Juventus dwukrotnie przegrywał (1:5 z Napoli i 0:2 z Monzą) i raz zremisował (3:3 z Atalantą).

Po 21 kolejkach ekipa Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika plasuje się na 10. pozycji w tabeli. Warto jednak zaznaczyć, że Juventusowi odebrano 15 punktów za nieprawidłowości w transakcjach transferowych. Salernitana z 21 punktami zajmuje 16. miejsce.

US Salernitana - Juventus Turyn 0:3 (0:2)

Bramki: Vlahović 26 (k), 47, Kostić 45

Salernitana: Ochoa – Bradaric (Bonazzoli 60), Bronn, Troost-Ekong, Sambia – Candreva, Vilhena (Lovato 46), Nicolussi Caviglia (Bohinen 71), Coulibaly (Kastanos 80) – Dia, Piątek (Crnigoj 71)

Juventus: Szczęsny – Danilo, Bremer, Alex Sandro – De Sciglio (Iling Junior 79), Locatelli, Rabiot, Miretti (Fagioli 43), Kostić (Cuadrado 62) – Di Maria (Chiesa 62), Vlahović (Kean 79)

Żółte kartki: Vilhena 23 (Salernitana) - Rabiot 16 (Juventus)