Kibice Barcelony przegrali sprawę w sądzie. Chodziło o Leo Messiego

Piłka nożna
Kibice Barcelony przegrali sprawę w sądzie. Chodziło o Leo Messiego
fot. PAP
Leo Messi

Sąd Unii Europejskiej oddalił w czwartek skargę wniesioną przez stowarzyszenia kibiców FC Barcelona przeciwko Komisji Europejskiej. Chodziło o transfer Leo Messiego do PSG.

8 sierpnia 2021 r. Lionel Messi, piłkarz FC Barcelona (FCB), ogłosił swoje odejście z klubu i zatrudnienie przez klub piłkarski Paris Saint-Germain (PSG). Tego samego dnia jedno ze stowarzyszeń kibiców FCB złożyło skargę do Komisji, zarzucając istnienie niezgodnej z prawem pomocy państwa na rzecz PSG, która umożliwiła temu klubowi zatrudnienie Messiego. Stowarzyszenie zwróciło się do KE o podjęcie działań na podstawie art. 116 Traktatu o Funkcjonowaniu UE (dot. przypadków naruszenia warunków konkurencji w rynku wewnętrznym).

 

ZOBACZ TAKŻE: Niepokój w Paryżu. Chodzi o Leo Messiego

 

1 września 2021 roku KE poinformowała, że przekazane jej informacje nie zostaną zarejestrowane jako formalna skarga.

 

W związku z tym dwa stowarzyszenia kibiców FCB wniosły do Sądu UE o stwierdzenie nieważności decyzji Komisji oraz nakazanie francuskiej federacji piłki nożnej natychmiastowego zaprzestania wszelkich normatywnych zakłóceń konkurencji.

 

W czwartek sąd oddalił skargę stwierdzając, że stowarzyszenia nie wykazały, w jaki sposób rzekoma pomoc państwa przyznana klubowi piłkarskiemu Paris Saint-Germain mogła mieć istotny wpływ na ich sytuację.

 

Sąd Unii Europejskiej utworzono w 1989 r. dla odciążenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w niektórych sprawach.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie